Nirmala Sitharaman: انتظار می رود معاملات روزانه UPI در 5 سال آینده از مرز 1 میلیارد عبور کند


نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی اتحادیه روز سه‌شنبه گفت انتظار می‌رود تراکنش مبتنی بر واسط پرداخت‌های یکپارچه در پنج سال آینده به یک میلیارد در روز برسد.

سیتارامان در یک رویداد سازماندهی شده توسط نهاد صنعتی FICCI گفت که داده های منتشر شده توسط NPCI نشان می دهد که UPI 6.28 میلیارد تراکنش به ارزش روپیه را گزارش کرده است. 10.62 تریلیون (نزدیک به 1100000 کرور) در جولای 2022.

او گفت: “رشد قابل توجهی در معاملات به صورت ماهانه مشاهده می شود. UPI قصد دارد یک میلیارد تراکنش در روز را در پنج سال آینده پردازش کند.”

وزیر دارایی همچنین گفت که پذیرش فناوری در هند نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرهای درجه 2 و 3 و مناطق روستایی بسیار بالا است. او افزود: “پذیرش دیجیتالی توسط یک شهروند هندی شگفت انگیز است.”

سیتارامان در سخنرانی خود در جلسه “آینده تامین مالی” در FICCI LEADS 2022 گفت که آینده مالی ناپایدار، نامشخص، پیچیده و مبهم (VUCA) خواهد بود و “احساس فوریتی وجود دارد که باید با آن برنامه ریزی کنیم.”

او همچنین اظهار داشت که نقش هوش مصنوعی در بخش فین‌تک حیاتی خواهد بود. او افزود: “من نقش بزرگی را برای هوش مصنوعی در بخش فین‌تک در کشف تقلب، جرم و دستیابی به خطرات می‌بینم. ما باید امنیت داده‌های شخصی، امنیت ملی و سایبری را در برنامه‌ریزی خود تضمین کنیم.”

وزیر دارایی اظهار داشت که هند در حال کار بر روی سیستمی است که در آن تنها به یک KYC نیاز است که می تواند در حوزه های مختلف استفاده شود.

سیتارامان در ادامه اظهار داشت که آینده امور مالی بیش از پیش از طریق بانکداری و خدمات مرتبط هدایت خواهد شد و تجمیع کنندگان حساب نقش مهمی در آن خواهند داشت. وی افزود: “سیستم تجمیع حساب توسط 21 بانک از جمله بانک های بخش دولتی اتخاذ شده است.”

وزیر اتحادیه تاکید کرد که ارتباط بین استارت آپ ها، فین تک و سهام خصوصی قابل مشاهده است. 6636 استارت آپ و 21 تک شاخ در بخش فین تک وجود دارد و سهام خصوصی به آنها کمک کرده است تا به استارت آپ تبدیل شوند. او گفت: “صندوق خصوصی آنها را به سرعت در مسیر پیشرفت سوق می دهد.”

او افزود: «ما باید مطمئن شویم که خطرات آب و هوایی به ما ضربه نمی زند زیرا ما در مورد آینده ای دیجیتالی صحبت می کنیم.منبع