Nixi به عنوان بخشی از جشن های روز جمهوری، نام های دامنه رایگان را برای سه ماه اول ارائه می دهد.


صرافی ملی اینترنت هند (Nixi) در حال حاضر به افراد اجازه می دهد تا به صورت رایگان در نام های دامنه ثبت نام کنند. این معامله به عنوان بخشی از جشن های روز جمهوری که از روز پنجشنبه آغاز شد، ارائه می شود. دامنه .in را می توان برای ایمیل ها، وب سایت ها و سایر برنامه ها استفاده کرد. این سرویس در حال حاضر حدود 3 میلیون نفر سرنشین دارد. مردم همچنین می توانند یک نام دامنه .bharat برای هدف قرار دادن کاربران منطقه ای دریافت کنند. همچنین گزینه ای برای انتخاب از بیش از 22 زبان هندی منطقه ای وجود دارد.

نیکسی اعلام کرد که به عنوان بخشی از جشن های روز جمهوری 74، مردم می توانند تا 29 ژانویه به صورت رایگان در نام های دامنه ثبت نام کنند. دامنه های ثبت شده در این دوره برای سه ماه اول رایگان خواهند بود. علاوه بر این، افراد می توانند یک شناسه ایمیل شخصی رایگان با 10 گیگابایت فضا انتخاب کنند. این پیشنهاد برای جذب مردم به جنبش هند دیجیتال ارائه شده است.

در اخبار مرتبط، اخیراً یک سیستم عامل جدید موبایل با نام BharOS معرفی شده است. این توسط موسسه فناوری هند (IIT)، مدرس توسعه یافته است. BharOS برای تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت طراحی شده است. این پروژه توسط دولت هند برای توسعه یک سیستم عامل رایگان و منبع باز تامین می شود.

هدف آن کاهش وابستگی به سیستم عامل خارجی مورد استفاده در گوشی های هوشمند در هند است. گفته می شود که BharOS جهشی بزرگ به سمت ایجاد یک اکوسیستم بومی و ترویج استفاده از فناوری توسعه یافته محلی است. این سیستم‌عامل در حال حاضر در اختیار سازمان‌هایی است که الزامات امنیتی و حریم خصوصی سخت‌گیرانه دارند. قابل ذکر است، BharOS بدون برنامه پیش فرض (NDA) ارائه نمی شود. کاربران می‌توانند فقط به برنامه‌های مورد اعتماد اجازه دسترسی به ویژگی‌ها یا داده‌های خاص دستگاه خود را بدهند.

BharOS توسط JandK Operations Private Limited (JandKops)، یک شرکت بخش 8 (غیر انتفاعی) که توسط IIT Madras تأسیس شده است، توسعه یافته است. این توسط وزارت علوم و فناوری (DST)، دولت هند، تحت مأموریت ملی خود در سیستم‌های فیزیکی-سایبری میان رشته‌ای (NMICPS) تامین می‌شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

جیو خدمات 5G را در هفت شهر شمال شرقی راه اندازی می کند، شبکه اکنون در 191 شهر در هند فعال است

ویدیوی برگزیده روز

اولین برداشت ردمی نوت 12 پرو 5G: نباید نادیده گرفته شود

منبع