NTPC ردپای کربن را کاهش می دهد. پروژه هایی را برای روشن کردن 2 لک خانوارها، کاهش انتشار CO2 برنامه ریزی می کند


NTPC Limited، بزرگترین شرکت انرژی یکپارچه هند، با راه اندازی پروژه PV خورشیدی 56 مگاواتی Kawas در NTPC Kawas، گجرات، به 69454 مگاوات ظرفیت تجاری و نصب شده گروهی دست یافت. وزارت نیرو در بیانیه‌ای اعلام کرد که NTPC به طور پیوسته ردپای کربن خود را با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق نصب پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در ایستگاه‌های موجود خود و همچنین اجرای پروژه‌های RE میدان سبز کاهش می‌دهد.

این شرکت با نصب بیش از 950000 ماژول PV در ایستگاه های مختلف خود، 262 مگاوات خورشیدی شناور را در بیش از 1300 هکتار از مخزن خود برنامه ریزی کرده است که از این تعداد 242 مگاوات راه اندازی شده است.

وزارت نیرو گفت: «این شامل بزرگترین خورشیدی شناور کشور با 100 مگاوات در راماگوندام در تلانگانا، 92 مگاوات در Kayamkulam در کرالا، و هر کدام 25 مگاوات در سیمهادری، آندرا پرادش و کاواس در گجرات است.

این وزارتخانه همچنین گفت که این پروژه ها بیش از 200000 خانوار را روشن می کند و در کاهش بیش از نیم میلیون تن انتشار CO2 به صورت سالانه موثر خواهد بود. علاوه بر این، این پروژه ها مستلزم صرفه جویی 5 تریلیون لیتری آب در سال است که برای تامین آب مورد نیاز سالانه 15000 خانوار کافی است.

NTPC به اولین شرکت بزرگ انرژی در جهان تبدیل شده است که اهداف Compact انرژی خود را اعلام کرده است. اخیراً با NITI Aayog برای دستیابی به اهداف “صفر خالص” همکاری کرده است. گروه NTPC قصد دارد تا سال 2032 به 60 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر دست یابد.

در حال حاضر NTPC دارای 2.3 گیگاوات ظرفیت تجدیدپذیر راه اندازی شده با 3.9 گیگاوات در دست اجرا و اجرا می باشد. NTPC همچنین دارای 4.9 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر تحت فرآیند مناقصه است که سبد انرژی سبز بزرگترین تولید کننده برق هند را بیشتر تقویت می کند.


برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

Vivo X Fold S ممکن است در ماه سپتامبر وارد شود. خط زمانی راه‌اندازی iQoo Neo 7 مشخص شد

منبع