Ola، Uber مجاز به اجرای سرویس خودکار در کارناتاکا تا زمانی که دولت کرایه را رفع کند

دادگاه عالی کارناتاکا روز جمعه به دولت ایالتی دستور داد که کرایه خدمات تگرگ خودکار ریکشا مبتنی بر اپلیکیشن را ظرف 15 روز تعیین کند.

مقامات هفته گذشته به جمع‌آوری‌کنندگان آنلاین مانند Uber، Rapido و Ola دستور دادند که فورا خدمات خود را برای ریکشاهای خودکار متوقف کنند.

دولت موافقت کرده بود با تجمیع کنندگان صحبت کند.

سازمان حمل و نقل جاده ای ایالت کارناتاکا چهارشنبه گذشته اخطاریه ای به شرکت ها صادر کرد که در آن اعلام کرد که جمع کننده های تاکسی مجاز به اجرای خدمات جمع آوری تاکسی برنامه های کاربردی مبتنی بر اینترنت تحت قانون جمع آوری کنندگان فناوری حمل و نقل بر اساس تقاضای کارناتاکا-2016 هستند.

قاضی ام جی اس کمال، که روز پنجشنبه به دادخواست ها رسیدگی کرد، پیشنهاد کرد که مقامات و شرکت ها به یک مصالحه برسند و یک تسلیم مشترک ارائه کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دولت ادعا کرده بود که ریکشاهای خودکار تحت مجوز صادر شده تحت قوانین جمع‌آوری فناوری حمل و نقل بر اساس تقاضای کارناتاکا در سال 2016 تحت پوشش قرار نگرفته بودند.

دیوان عالی همچنین دستور داد تا زمانی که نرخ کرایه مشخص نشود، هیچ اقدام قهری علیه جمع‌آوران آغاز نخواهد شد. جلسه رسیدگی به این پرونده به تعویق افتاد.

روز جمعه، دادگاه عالی کارناتاکا دستور داد که دولت پیشنهادات همه سهامداران را در هنگام تصمیم گیری در مورد کرایه ظرف 15 روز در نظر بگیرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که بسیاری از مسافران از شارژ بیش از حد توسط ریکشاهای خودکار که تحت برنامه هایی مانند Ola و Uber کار می کنند، شکایت کردند.

در این دستور آمده است: بر اساس قوانین، فقط خدمات تاکسی قابل ارائه است و تاکسی به موتور کابین با ظرفیت صندلی بیش از شش سرنشین به استثنای راننده دارای مجوز خدمات عمومی در قرارداد است.

هفته گذشته، دولت کارناتاکا به جمع‌آورندگان تاکسی مبتنی بر اپلیکیشن مانند Ola، Uber و Rapido دستور داد تا خدمات “غیرقانونی” خود در شهر را با استفاده از تخطی از هنجارها متوقف کنند.

ANI Technologies Private Limited که خدمات خود را از طریق برنامه Ola ارائه می دهد و Uber India Systems در دو دادخواست جداگانه این موضوع را در دادگاه عالی به چالش کشیده بودند.

همچنین به تجمیع کنندگان هشدار داده شد که در صورت مشاهده خودروهایی که این دستور را نقض می کنند، اقدام خواهد شد.