OpenAI پشتیبانی پلاگین را برای ChatGPT راه اندازی کرد، چت بات هوش مصنوعی برای اولین بار به داده های زنده دسترسی پیدا می کند

OpenAI تحت حمایت مایکروسافت از طریق یک پست وبلاگ اعلام کرده است که به تدریج افزونه هایی را در ChatGPT عرضه می کند و به ربات چت اجازه می دهد با وب سایت ها و منابع شخص ثالث در اینترنت تعامل داشته باشد. اولین مجموعه از افزونه هایی که برای آزمایش کاربران منتخب منتشر شده اند شامل پلاگین هایی هستند که توسط Expedia، FiscalNote، Instacart، KAYAK، Klarna، Milo، OpenTable، Shopify، Slack، Speak، Wolfram و Zapier ایجاد شده اند.

در همین حال، افزونه مفسر کد، یک مفسر آزمایشی پایتون است که در یک محیط اجرای جعبه ایمنی فایروال کار می کند. این افزونه می تواند از پایتون استفاده کند و بارگذاری و دانلود را مدیریت کند. این به کاربران این امکان را می دهد که مسائل ریاضی را حل کنند، تجزیه و تحلیل داده ها، تجسم داده ها، و تبدیل فایل ها را از جمله محاسبات منطقی دیگر انجام دهند.

علاوه بر این، ChatGPT همچنین دو افزونه خود را منتشر کرده است که شامل یک مرورگر وب و یک مفسر کد است. افزونه مرورگر وب، از همه مهمتر، افزونه ای است که پتانسیل چت بات را به شدت تغییر می دهد. تا پیش از این، ChatGPT تنها قادر به دسترسی به یک مدل آموزشی بود که فقط تا سال 2021 اطلاعات جستجو شده داشت. اکنون با معرفی افزونه مرورگر وب، ربات چت به اطلاعات بلادرنگ از اینترنت دسترسی خواهد داشت.

OpenAI به تازگی پشتیبانی از افزونه ها را برای چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT خود اعلام کرده است. ChatGPT، ابزار هوش مصنوعی مولد مبتنی بر یک ترانسفورماتور از پیش آموزش‌دیده مولد (GPT)، یک مدل زبان است که از یادگیری ماشینی برای تولید متن مکالمه استفاده می‌کند و از اولین پیش‌نمایش عمومی آن در سال گذشته، یکی از بزرگترین نقاط صحبت در فناوری بوده است. تا پیش از این، ChatGPT تنها به مدل آموزشی خود دسترسی داشت که تا سال 2021 محدود به اطلاعات بود. با این حال، با ارائه پشتیبانی از افزونه، ربات چت می‌تواند اینترنت را برای اطلاعات مرتبط مرور کند، با وب‌سایت‌های خاص تعامل داشته باشد و حتی اقداماتی را بر اساس دستورات آموزنده بر روی آنها انجام دهید.

OpenAI در ابتدا پلاگین ها را برای مجموعه کوچکی از کاربران که شامل توسعه دهندگان قابل اعتماد و مشترکین ChatGPT Plus می شوند، عرضه می کند. این مقدمه قابلیت هایی را برای چت بات به ارمغان می آورد که مشابه کاربرد مایکروسافت از GPT-4 در موتور جستجوی Bing، سیستم زیربنایی آخرین نسخه ChatGPT است. با این حال، این یک گام فراتر از این است که نه تنها به چت بات اجازه می دهد به اطلاعات بلادرنگ دسترسی داشته باشد، بلکه به سیستم اجازه می دهد تا با اتصال به API، اقداماتی را از طرف کاربر انجام دهد. با این حال، نگرانی‌هایی در مورد پتانسیل مضر چنین عملکردهای خودکاری مطرح شده است، با این حال OpenAI می‌گوید که «چندین پادمان» را برای محدود کردن استفاده نادرست اعمال کرده است.


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع