Oppo قصد دارد استفاده از آداپتور شارژ با چندین محصول را متوقف کند: گزارش
منبع

بر اساس گزارش‌ها، یکی از مدیران شرکت در جریان یک رویداد رونمایی اعلام کرد، اوپو قصد دارد اضافه کردن آداپتور شارژ را با چندین محصول خود متوقف کند. با این حال، مدیر اجرایی نام دستگاه‌های Oppo را که با آجر شارژ داخل جعبه عرضه نمی‌شوند، فاش نکرد. بر اساس این گزارش، این تصمیم در سال آینده اجرایی خواهد شد، که بیان می کند این شرکت همچنان شارژرهای SuperVOOC را در جعبه خود خواهد داشت. اگرچه دلیل این تصمیم هنوز فاش نشده است، اما ظاهراً می تواند راهی برای کاهش زباله های الکترونیکی باشد.

در اوایل امروز، اوپو گوشی Oppo A57e را در هند عرضه کرد. صفحه نمایش 6.56 اینچی IPS LCD با وضوح HD+ دارد. به گفته این شرکت، صفحه نمایش می تواند حداکثر روشنایی تا 600 نیت تولید کند. این گوشی از یک پردازنده هشت هسته ای MediaTek Helio G35 تغذیه می کند و یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی با پشتیبانی از شارژ 33 واتی SuperVOOC دارد.

بر اساس گزارشی از Android Police، بیلی ژانگ، رئیس فروش و خدمات خارج از کشور در Oppo، در جریان رویداد رونمایی اروپایی سری Oppo Reno 8 اعلام کرد که بسیاری از محصولات آینده اوپو آداپتور شارژ داخل جعبه ندارند. طبق گزارش ها، این تصمیم ظرف 12 ماه آینده اجرایی خواهد شد.

شایان ذکر است که این تصمیم می تواند بر OnePlus نیز تأثیر بگذارد که اخیراً تیم های توسعه را با Oppo ادغام کرده است. با این حال، هیچ خبری از Oppo یا OnePlus در این زمینه وجود ندارد.

ژانگ اضافه کرد، با این حال، اوپو آداپتورهای شارژ استاندارد خود را برای خرید در فروشگاه ها ارائه می دهد. گفته می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد آجرهای شارژ را بخرند و حتی با دستگاه‌هایی که در آینده به آن‌ها ارتقا می‌دهند از آن استفاده کنند. بر اساس این گزارش، اگرچه ژانگ دلیل اوپو را فاش نکرد که پس از دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند که از شارژرهای مدل‌های جدید خودداری کرده‌اند، این می‌تواند راهی برای کاهش زباله‌های الکترونیکی باشد.

با این حال، ژانگ تایید نکرد که کدام دستگاه‌ها با آداپتور شارژ داخل جعبه عرضه نخواهند شد. طبق این گزارش، نظرات ژانگ نشان می دهد که این حرکت می تواند محدود به مناطق خاصی باشد و به محصول بستگی دارد. ژانگ گفته است که Oppo به آداپتورهای شارژ SuperVOOC ادامه خواهد داد، زیرا دسترسی به این شارژرها برای مصرف کنندگان آسان نیست.