Oracle حدود 23 میلیون دلار برای حل و فصل یک پرونده رشوه خواری SEC مربوط به واحد هند پرداخت می کند

اوراکل، مستقر در آستین، تگزاس، با پرداخت 15 میلیون دلار (نزدیک به 120 کرور) جریمه مدنی و حدود 7.9 میلیون دلار (تقریبا 60 کرور روپیه) بابت ناهنجاری و بهره موافقت کرد. در موافقت با تسویه حساب تخلف را اعتراف یا رد نکرد.

مایکل اگبرت، سخنگوی اوراکل گفت: «رفتار مشخص شده توسط SEC با ارزش‌های اصلی و سیاست‌های روشن ما مغایرت دارد و اگر چنین رفتاری را شناسایی کنیم، اقدامات مناسب را انجام خواهیم داد.

SEC گفت، کارمندان واحد ترکیه همچنین از این بودجه برای پرداخت هزینه همسران و فرزندان مقامات برای همراهی آنها یا سفرهای جانبی به لس آنجلس و دره ناپا در کالیفرنیا استفاده کردند.

در سال 2012، اوراکل با پرداخت 2 میلیون دلار (تقریبا 16 کرور) جریمه برای تسویه اتهامات SEC مربوط به ایجاد میلیون ها دلار وجوه جانبی غیرمجاز توسط اوراکل هند از سال 2005 تا 2007 موافقت کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که اوراکل حدود 23 میلیون دلار (تقریبا 190 کرور روپیه) برای رفع اتهامات مربوط به استفاده واحدهایش در ترکیه، امارات متحده عربی و هند از منابع مالی ضعیف برای رشوه دادن به مقامات خارجی به منظور برنده شدن در تجارت پرداخت خواهد کرد. .

این پرونده تخلفات ادعایی از سال 2014 تا 2019 را پوشش می‌دهد و دومین باری است که SEC اوراکل را به نقض قانون اقدامات فاسد خارجی فدرال (FCPA)، یک قانون ضد رشوه، متهم می‌کند.

چارلز کین، رئیس واحد FCPA کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانیه‌ای گفت: «ایجاد وجوه غیرقابل‌حساب ذاتاً خطر استفاده نادرست از آن وجوه را افزایش می‌دهد، این دقیقاً همان چیزی است که در اینجا اتفاق افتاد.»

به گفته رگولاتوری، واحدهای اوراکل ترکیه و امارات نیز از منابع مالی ناچیز برای پرداخت هزینه حضور مقامات خارجی در کنفرانس‌های فناوری برخلاف سیاست‌های اوراکل استفاده کردند.