PhonePe با افزایش 350 میلیون دلاری با ارزش 12 میلیارد دلاری، به با ارزش ترین شرکت پرداخت هند تبدیل شد.

سامیر نیگام موسس و مدیر اجرایی PhonePe در بیانیه ای گفت که PhonePe از این بودجه برای زیرساخت ها و مشاغل جدید از جمله بیمه، مدیریت ثروت و وام استفاده خواهد کرد.

یکی از سخنگویان PhonePe که از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد، گفت انتظار می رود دومین بخش از سرمایه گذاری های سرمایه گذاران جهانی و هندی در ماه آینده بسته شود.

PhonePe تحت حمایت والمارت روز پنجشنبه اعلام کرد 350 میلیون دلار (تقریباً 2800 کرور روپیه) از شرکت سهام خصوصی جنرال آتلانتیک به ارزش 12 میلیارد دلار (تقریباً 97700 روپیه) جمع آوری کرده است که آن را با ارزش ترین شرکت پرداخت هند تبدیل کرده و به آن کمک مالی می کند تا در آن توسعه یابد. فضای وام پرسود

Paytm که ارزش بازار فعلی آن 4.2 میلیارد دلار (تقریباً 34200 روپیه) اکنون توسط PhonePe کمتر شده است، اخیراً رشد قابل توجهی در خدمات مالی خود مانند خرید-اکنون-پرداخت-بعد، وام های شخصی و تجاری گزارش کرده است.

بر اساس داده های شرکت پرداخت ملی هند، PhonePe در ماه دسامبر 46 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد. اپلیکیشن پرداخت گوگل متعلق به آلفابت 34 درصد و Paytm تحت حمایت سافت بانک 14.7 درصد سهم داشتند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، تغییر این شرکت به هند برای اطمینان از ورود آسان‌تر به صنعت خدمات مالی این کشور بوده است.

علیرغم زمستان سرمایه گذاری، فضای پرداخت دیجیتال هند به دلیل محبوبیت پرداخت های آنلاین و جاه طلبی استارتاپ ها برای انشعاب به فضای پرسود خدمات مالی، نقطه درخشانی بوده است.

PhonePe که غول خرده‌فروشی ایالات متحده والمارت در سال 2018 اکثریت سهام آن را در اختیار گرفت، سال گذشته دفتر مرکزی ثبت شده خود را از سنگاپور به هند منتقل کرد و همچنین جدایی خود را از غول تجارت الکترونیک هند Flipkart تکمیل کرد.

در حالی که دولت هند تاجران و مصرف‌کنندگان پول‌دوست این کشور را وادار به استفاده از پرداخت‌های دیجیتالی کرده است، می‌خواهد نفوذ شرکت‌های پرداخت را کنترل کند و به دنبال آن است که تا پایان سال 2024 سهم بازار هر شرکتی را به 30 درصد برساند.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع