PhonePe 200 میلیون دلار بیشتر از والمارت با ارزش 12 میلیارد دلار جمع آوری می کند و قصد دارد کسب و کارهای جدیدی ایجاد کند.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

شرکت پرداخت دیجیتال هندی PhonePe روز جمعه اعلام کرد که 200 میلیون دلار (تقریبا 1650 کرور) از حامی اکثریت والمارت با ارزش گذاری قبل از پول 12 میلیارد دلار (تقریباً 98997 کرور) جمع آوری کرده است.

PhonePe گفت که قصد دارد این سرمایه‌ها را برای ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای جدید از جمله بیمه، مدیریت ثروت و وام‌دهی مستقر کند.

طبق برخی گزارش‌ها، این جابه‌جایی برای اطمینان از ورود آسان‌تر به صنعت خدمات مالی بسیار تنظیم‌شده کشور، به‌ویژه وام‌دهی بود.

علیرغم زمستان سرمایه گذاری، فضای پرداخت دیجیتال هند به دلیل محبوبیت پرداخت های آنلاین و جاه طلبی استارتاپ ها برای انشعاب به فضای پرسود خدمات مالی، نقطه درخشانی بوده است.

PhonePe، باارزش‌ترین شرکت پرداخت هند و در میان استارت‌آپ‌های بسیار باارزش کشور، گفت که این سرمایه‌گذاری بخشی از جمع‌آوری کمک مالی جاری آن به مبلغ 1 میلیارد دلار (تقریباً 8249 کرور) است.

این شرکت هندی بدون افشای سهام خود گفت، غول خرده‌فروشی آمریکایی والمارت، که اکثریت سهام PhonePe را در سال 2018 به دست آورد، به عنوان سرمایه‌گذار عمده ادامه خواهد داد.

PhonePe اواخر سال گذشته از غول تجارت الکترونیک هند، Flipkart جدا شد، زمانی که دفتر مرکزی ثبت شده خود را نیز از سنگاپور به هند منتقل کرد، و والمارت برای این انتقال مالیات تقریباً یک میلیارد دلاری را دریافت کرد.

در دو ماه گذشته 350 میلیون دلار (تقریبا 2887 کرور روپیه) از شرکت سهام خصوصی جنرال آتلانتیک و 100 میلیون دلار (تقریباً 824 کرور روپیه) از Ribbit Capital، Tiger Global و TVS Capital Funds با همان ارزش 12 میلیارد دلاری جذب کرده است. . PhonePe در اوایل این هفته گفت: “PhonePe آخرین جمع آوری کمک های مالی خود را با هدف جذب سرمایه تا 1 میلیارد دلار، پس از تغییر محل اقامت خود به هند آغاز کرد.” در طی شش هفته از سرمایه‌گذاران پیشرو. این شرکت انتظار دارد سرمایه‌گذاری‌های بیشتر از سوی سرمایه‌گذاران برجسته جهانی و همچنین سرمایه‌گذاران برجسته هندی با ارزش خالص بالا در زمان مناسب انجام شود.»