PlayStation VR2 to Sport See-Through View، حالت سینمایی، منطقه بازی سفارشی شده، ویژگی های بیشتر


PlayStation VR2 هنوز تاریخ راه اندازی ندارد، اما سونی چندین ویژگی جدید را فاش کرده است. PS VR2 با یک ویژگی دید از طریق جدید ارائه می شود که گفته می شود از دوربین های جلویی تعبیه شده استفاده می کند، بنابراین بازیکنان می توانند بدون درآوردن هدست محیط اطراف خود را مشاهده کنند. یک ویژگی پخش جدید به گیمرهای PS VR2 این امکان را می‌دهد تا با اتصال دوربین PS5 HD به کنسول خود، پخش زنده خود را پخش کنند. همچنین مشخص شد که این هدست‌های PS VR2 دارای ویژگی‌هایی مانند یک منطقه بازی سفارشی، حالت VR و حالت سینمایی هستند.

سونی نگاهی اجمالی به برخی از ویژگی های جدید هدست واقعیت مجازی PS VR2 نسل بعدی خود را از طریق یک پست وبلاگ ارائه کرد. همانطور که قبلا ذکر شد، این هدست یک نمای شفاف خواهد داشت که به گیمرها این امکان را می دهد تا بدون درآوردن هدست به راحتی محیط اطراف خود را مشاهده کنند. با فشار دادن دکمه عملکرد روی هدست یا دسترسی به تنظیمات مرکز کنترل، گیمرها می‌توانند بین نمای واضح و مشاهده محتوای PS VR2 جابه‌جا شوند. لازم به ذکر است که گیمرها نمی توانند از این حالت برای ضبط محتوا استفاده کنند.

PS VR2 همچنین با دوربین PS5 HD سازگار خواهد بود که به آن‌ها اجازه می‌دهد در حین انجام یک بازی، خود را ضبط کنند. این ویژگی ظاهراً برای سازندگان محتوا و استریمرها طراحی شده است که می توانند واکنش های خود را نشان دهند و گیم پلی را به طور همزمان ضبط کنند.

برای جلوگیری از برخورد گیمرها به محیط اطرافشان، PS VR2 به گیمرها این امکان را می دهد که یک منطقه بازی سفارشی ایجاد کنند. با استفاده از دوربین‌های تعبیه‌شده، هدست اتاق را اسکن می‌کند در حالی که کنترل‌کننده‌های PS VR2 Sense به گیمرها اجازه می‌دهند تا منطقه بازی را بیشتر تنظیم کنند. اگر بازیکنان شروع به نزدیک شدن به مرزهای تعیین شده کنند، یک هشدار دریافت خواهند کرد.

سونی همچنین جزئیات مربوط به حالت VR و حالت سینمایی PS VR2 را به اشتراک گذاشت. در حالت VR، محتوا در فرمت ویدیوی HDR با وضوح 4000×2040 پیکسل (2000×2040 پیکسل در هر چشم) و نرخ تجدید 90Hz/120Hz نمایش داده می شود. در همین حال، بازیکنان می توانند محتوای غیر VR را در حالت سینمایی مشاهده کنند. این حالت محتوای رسانه ای را بر روی یک صفحه سینمای مجازی با فرمت ویدیوی HDR با وضوح 1920×1080 پیکسل و نرخ تجدید 24 هرتز / 60 هرتز / 120 هرتز نمایش می دهد.

توسعه دهندگان بازی از طریق به روز رسانی نرم افزاری سیستم آینده به این ویژگی های جدید PS VR2 دسترسی خواهند داشت.

انتظار می رود سونی به زودی اطلاعات بیشتری از PS VR2 از جمله تاریخ عرضه و بازی های اضافی را به اشتراک بگذارد.
منبع