Qualcomm Win تایید شد زیرا رگولاتورهای اتحادیه اروپا حکم دادگاه را در مورد جریمه 1 میلیارد دلاری تجدید نظر نمی کنند

این پرونده به تصمیمی در سال 2018 برمی گردد که در آن کمیسیون اروپا کوالکام را متهم کرد که از سال 2011 تا 2016 میلیاردها دلار به اپل پرداخت کرده است تا از تراشه سازان رقیب مانند اینتل جلوگیری کند و اطمینان حاصل کند که شرکت کوپرتینویی از تراشه های خود در مدل های آیفون و آی پد استفاده می کند. دادگاه عمومی در ماه ژوئن علیه 997 میلیون یورو (تقریباً 8000 کرور روپیه) حکم داد.
منبع پیروزی کوالکام در برابر رگولاتورهای ضد انحصار اروپا در روز جمعه تایید شد، پس از اینکه طبق گزارش ها، آنها اعلام کردند که به حکم دادگاه به نفع طراح تراشه اعتراض نمی کنند. رگولاتورهای اتحادیه اروپا در سال 2018 کوالکام را متهم کرده بودند که از سال 2011 تا 2016 میلیاردها دلار به اپل پرداخت کرده است تا از رقبایی مانند اینتل جلوگیری کند. یک دادگاه اروپایی قبلاً ناظر رقابت را به دلیل تخلفات رویه ای مورد انتقاد قرار داده بود، در حالی که حکمی علیه جریمه 997 میلیون یورویی (تقریباً 8000 کرور روپیه) علیه کوالکام صادر کرد.

در ماه ژوئن، دادگاه عمومی علیه جریمه رگولاتور اتحادیه اروپا در مورد سازنده تراشه، در حالی که از «بی‌نظمی‌های رویه‌ای» از سوی خود انتقاد کرد که بر حق دفاع سازنده تراشه در دادگاه تأثیر گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد که به تصمیم دادگاه عمومی در ماه ژوئن مبنی بر لغو جریمه 997 میلیون یورویی (تقریباً 8000 کرور روپیه) علیه سازنده تراشه کوالکام اعتراض نخواهد کرد. بنا بر گزارش ها، تنظیم کننده تصمیم گرفته است که این معامله را به دلیل دشواری برنده شدن در دادگاه دادگستری اروپا لغو کند.

یک سخنگوی این تحول را به رویترز تأیید کرد و گفت: «کمیسیون به دقت رأی دادگاه عمومی در کوالکام را مورد مطالعه قرار داده است. [exclusivity payments] رسیدگی کرده و تصمیم به عدم اعتراض به دیوان عدالت گرفت.»