Rajeev Chandrasekhar وزیر فناوری اطلاعات: Web3، Crypto آینده اینترنت هستند، اما فقدان مقررات می تواند آشوب ایجاد کند

چاندراسخار 59 ساله در پادکستی که توسط یوتیوبر هندی رانویر اللهبادیا میزبانی می کرد صحبت می کرد و گفت که موضوع ارزهای دیجیتال چندین بار در میان سیاست گذاران هند مطرح شده است.

در کریپتو، در حالی که همه این فناوری را دوست دارند، ما فکر می‌کنیم که موضوع تبدیل INR به دلار، کل قابلیت تعویض، مبادله و انتقال پول باید تحت نظارت برخی اوراق قرضه باشد. و متأسفانه، در هند و همچنین در ایالات متحده، میلیاردها دلار با سقوط (صنعت) از دست رفته است. چند ماه در حالی که سرمایه گذاران به سمت گزینه های سرمایه گذاری ایمن تر و سنتی تر هجوم آوردند.

در هند، سود کریپتو با 30 درصد مالیات مشمول مالیات است، قانونی که در مارس سال گذشته اجرا شد. علاوه بر این، یک درصد TDS نیز در هر تراکنش کسر می شود تا ردی از این نقل و انتقالات عمدتاً ناشناس باقی بماند.

به نظر می رسد مقامات هند در حال گرم شدن با بخش کریپتو هستند، زیرا به ماه دسامبر نزدیک می شویم، زمانی که ریاست G20 هند به پایان می رسد، امیدواریم با مجموعه ای دقیق از مقررات برای اداره این بخش. راجیو چاندراسخار، وزیر دولت در امور الکترونیک و فناوری اطلاعات، تصدیق کرده است که رمزارز و وب 3 در واقع عناصر نسل بعدی اینترنت هستند. با این اوصاف، وزیر اضافه کرد که قوانین و مقررات بیش از همه برای حاکم کردن فضا لازم است تا استفاده و تعامل با آن برای همه ایمن باشد.

کشورهای بین‌المللی به دنبال هند هستند تا قوانین، مقررات و سیاست‌های مربوط به… pic.twitter.com/IkHfWkd1H8

— KoinX (@KoinXOfficial) 3 جولای 2023

Breaking:rotating_light:: وزیر فناوری اطلاعات هند:flag-in:، راجیو چاندراسخار، می گوید: «Crypto و Web3 آینده اینترنت هستند.

FTX، پلتفرم ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، در نوامبر سال گذشته تسلیم بحران نقدینگی شد و بازار ارزهای دیجیتال را تکان داد و منجر به حذف نزدیک به 200 میلیارد دلار (تقریبا 1640298 کرور) از بازار شد. واکنش شدید سرمایه گذارانی که سرمایه را از دارایی های دیجیتال پس گرفتند، باعث شد چندین شرکت ارز دیجیتال نفس نفس بزنند.

با این حال، کریپتو بدون برخی بایدها و نبایدها می تواند هرج و مرج ایجاد کند.”

در گزارش دسامبر سال گذشته، شرکت تحقیقاتی Glassnode تخمین زد که در سال 2022 حدود 550000 بیت کوین از مبادلات رمزنگاری خارج شده است. 76760 کرور).

به گفته وزیر فناوری اطلاعات، کریپتو و وب 3 بدون محافظ قابلیت ایجاد هرج و مرج را دارند و امکان سوء استفاده توسط عناصر بدنام را دارند.

چاندراسکار گفت، زمانی که هندی ها شروع به نگاه کردن به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های سوداگرانه کردند، نگرانی ها شروع شد و روی اینکه قیمت آنها چگونه بالا یا پایین خواهد رفت تا سود به دست آورند، شرط بندی کردند.

در این مرحله، هند به عنوان رئیس گروه G20، تدوین قوانین جهانی را برای تنظیم این فضای دارایی دیجیتال ناپایدار رهبری می کند. انتظار می رود تا دسامبر سال جاری وضعیت روشن شود.

«مردم شروع کردند به این که بگویند امروز بیت کوین چقدر است، پس فردا چقدر خواهد بود، به جای اینکه بگویند می خواهم از بیت کوین برای انجام معاملات مالی خود استفاده کنم. بنابراین، زمانی که این یک طبقه دارایی سوداگرانه در یک حباب شد، دولت مجبور شد مداخله کند و نه بگوید. و در واقع، روشی که ما (هند) در مارس 2022 به آن نزدیک شدیم، دلیلی بود که بسیاری از جوانان هندی خود را از بحرانی که پس از آن رخ داد نجات دادند.

منبع