Razorpay می‌گوید هیچ وجوهی توسط ED به دنبال حملات مسدود نشده است، همه عملیات‌ها از دستورالعمل‌های نظارتی پیروی می‌کنند

آژانس سپس گفته بود در مجموع روپیه. 33.36 کرور با Easebuzz Private Limited، پونا، روپیه پیدا شد. 8.21 کرور با Razorpay Software Private Limited، بنگلور، روپیه. 1.28 کرور با Cashfree Payments India Private Limited، بنگلور و روپیه. 1.11 کرور با Paytm Payments Services Limited، دهلی نو.

این آژانس در آن زمان گفته بود: “شیوه کار کلاهبرداران این بود که ابتدا قربانیان را به بهانه دو برابر کردن سرمایه گذاری خود از طریق برنامه HPZ Token برای سرمایه گذاری در شرکت فریب دهند.”


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع ED عملیات جستجو را بر اساس قانون جلوگیری از پولشویی (PMLA) در سال 2002 در شش محل تجاری و مسکونی در دهلی، غازی آباد، بمبئی، لاکنو، گایا و 16 محل دیگر از شعبه ها و دفاتر بانک ها و درگاه های پرداخت در دهلی، گورگان انجام داد. ، بمبئی، پونا، چنای، حیدرآباد، جیپور، جودپور و بنگلور در رابطه با تحقیقات مربوط به توکن مبتنی بر برنامه به نام HPZ و نهادهای مرتبط.

یکی از سخنگویان Razorpay گفت: “ما فعالانه همه آن نهادها و وجوه مشکوک مرتبط با آنها را حدود 1.5 سال پیش مسدود کردیم و جزئیات آنها را چندین بار با ED به اشتراک گذاشتیم.”

این آژانس تحقیقات پولشویی را بر اساس یک FIR ثبت شده در 8 اکتبر 2021، که تحت بخش های مختلف قانون مجازات هند (IPC) توسط ایستگاه پلیس جرایم سایبری، کوهیما، ناگالند ثبت شده بود، آغاز کرد.

سخنگو گفت: “همه عملیات و فرآیندهای نصب ما مطابق با بالاترین استانداردهای حاکمیتی و دستورالعمل های نظارتی است. هیچ وجهی از Razorpay مسدود نشد.”

اداره اجرای احکام در اواسط سپتامبر اعلام کرده بود که روپیه روپیه شناسایی و مسدود کرده است. 46.67 کرور در حساب‌های مختلف بانکی و حساب‌های مجازی Razorpay و سه مورد دیگر – Easebuzz، Cashfree و Paytm – پس از حمله‌های مربوط به یک پرونده برنامه وام چینی نگهداری می‌شود.

ارائه‌دهنده راه‌حل پرداخت Razorpay که اخیراً توسط اداره اجرا مورد حمله قرار گرفت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که با این آژانس همکاری کرده و وجوه آن مسدود نشده است. این شرکت روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «این بازدید اخیر توسط ED بخشی از تحقیقات جاری علیه چند نهاد مشکوک است که تجارت غیرقانونی را از طریق درگاه‌های پرداخت/بانک‌های متعدد انجام می‌دادند».

به گفته ED، توکن HPZ یک توکن مبتنی بر برنامه بود که به کاربران وعده سود قابل توجهی در برابر سرمایه گذاری با سرمایه گذاری در ماشین های استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می داد.

شرکت فین‌تک اعلام کرد که به عنوان یک موسسه مالی تنظیم‌شده، به طور معمول با سازمان‌های مجری قانون همکاری می‌کند و اطلاعات تجاری لازم را برای کمک به روند تحقیقات ارائه می‌کند.