RBI آزمایشی روپیه دیجیتال را در 1 نوامبر با مشارکت 9 بانک آغاز می کند

یک گزارش بانک تسویه بین‌المللی (BIS) نشان داد که ارز دیجیتال چین یا e-CNY، در آزمایشی 22 میلیون دلاری که از CBDC برای تسویه معاملات برون مرزی استفاده می‌کرد، بیشترین انتشار و تراکنش‌های فعال را داشت.

برنامه های بانک مرکزی برای یک ارز به شکل دیجیتال در بحبوحه مخالفت سرسخت آن با ارزهای دیجیتال صورت می گیرد.

روز دوشنبه اعلام کرد که بانک مرکزی هند (RBI) آزمایشی روپیه دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی را برای بخش عمده فروشی در تاریخ 1 نوامبر راه اندازی خواهد کرد و 9 بانک از جمله بانک دولتی هند را شناسایی کرد که در آن شرکت می کنند. پروژه

این اعلامیه چند روز پس از آنکه گزارش شد که یوان دیجیتال چین در مرکز بزرگترین آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی بین‌مرزی (CBDC) تا به امروز مطرح شد، گزارشی نشان داد که چگونه پکن در تلاش‌های جهانی‌سازی یوان سرعت می‌بخشد. در بحبوحه افزایش تنش های ژئوپلیتیکی.

RBI اضافه کرد که راه اندازی روپیه الکترونیکی برای بخش خرده فروشی ظرف یک ماه در مکان های منتخب برنامه ریزی شده است.

RBI اضافه کرد که تسویه با ارز دیجیتال بانک مرکزی هزینه های تراکنش را کاهش می دهد.

تکمیل موفقیت آمیز این آزمایش در مقیاس بزرگ در بحبوحه افزایش تنش های جهانی انجام می شود.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این آزمایش شش هفته‌ای که اواخر ماه گذشته به پایان رسید، بخشی از پروژه m-Bridge است که پرداخت‌های فرامرزی با ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک‌های مرکزی چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی را آزمایش می‌کند.

RBI گفت: علاوه بر SBI، این آزمایشی شامل بانک بارودا، یونیون بانک هند، بانک HDFC، بانک ICICI، بانک کوتاک ماهیندرا، بانک بله، بانک اول IDFC و HSBC خواهد بود.

RBI در بیانیه ای اعلام کرد که مورد استفاده آزمایشی تسویه معاملات بازار ثانویه در اوراق بهادار دولتی با روپیه الکترونیکی خواهد بود که بازار بین بانکی را کارآمدتر می کند.

اوایل این ماه گفت که RBI مدتی است که در حال بررسی مزایا و معایب یک ارز دیجیتال بانک مرکزی بوده و در حال کار بر روی یک استراتژی برای اجرای آن به صورت مرحله‌ای است.