RBI اجازه استفاده از پرداخت‌های UPI مبتنی بر تلفن همراه را برای مسافران کشورهای G20 می‌دهد

دستورالعمل ها با اثر فوری به اجرا در آمده است.

UPI سیستمی است که چندین حساب بانکی را در یک برنامه تلفن همراه جمع می کند، چندین ویژگی بانکی، مسیریابی بدون درز صندوق و پرداخت های تجاری را تحت یک پلت فرم مشترک ادغام می کند.

«بانک‌ها/ غیربانک‌هایی که مجاز به صدور PPI هستند، می‌توانند PPIهای کامل KYC با INR را برای اتباع خارجی / NRIهایی که از هند بازدید می‌کنند صادر کنند (برای شروع، این تسهیلات برای مسافران کشورهای G-20 که به فرودگاه‌های بین‌المللی منتخب می‌رسند گسترش خواهد یافت) ” در بخشنامه ای آمده است.

RBI گفت: “بارگیری / بارگیری مجدد این PPI ها باید در مقابل دریافت ارز از طریق نقد یا از طریق هر ابزار پرداخت باشد.”

تراکنش های پرداخت از طریق UPI 1.3 درصد در ماه گذشته افزایش یافت و به بالاترین سطح نزدیک به روپیه رسید. 13 میلیون کرور در ژانویه.

این کشور شامل آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اروپا است. اتحادیه (EU).

روز چهارشنبه، RBI در مورد اجازه دسترسی به UPI برای اتباع خارجی و NRI هایی که از هند بازدید می کنند، اطلاعیه ای صادر کرده بود.

برای شروع، گفته شده بود که این تسهیلات به مسافران کشورهای G20 در فرودگاه‌های بین‌المللی منتخب برای پرداخت‌های تجاری خود (P2M) در زمانی که آنها در کشور هستند، تعمیم می‌یابد. بعداً در تمام نقاط ورودی کشور فعال خواهد شد.

G20 یا گروه 20 یک مجمع بین دولتی از اقتصادهای بزرگ توسعه یافته و در حال توسعه جهان است.

PPI ها را می توان به شکل کیف پول های مرتبط با UPI صادر کرد و فقط برای پرداخت های تجاری (P2M) قابل استفاده است.


سری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23 سامسونگ در اوایل این هفته عرضه شد و گوشی‌های رده بالای این شرکت کره‌ای در هر سه مدل شاهد چند ارتقاء بودند. در مورد افزایش قیمت ها چطور؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع در بخشنامه آمده است که چنین ابزارهای پرداخت پیش‌پرداختی (PPI) همچنین می‌توانند در ترتیبات برندسازی مشترک با نهادهای مجاز به معامله در مبادلات خارجی تحت FEMA صادر شوند.

بانک مرکزی روز جمعه دستورالعمل‌هایی را صادر کرد که به مسافران کشورهای G20 اجازه می‌دهد از واسط پرداخت‌های یکپارچه مبتنی بر تلفن همراه (UPI) برای پرداخت در هنگام حضور در هند استفاده کنند.

همچنین اعلام کرد PPI پس از تایید فیزیکی گذرنامه و ویزای مشتریان در محل صدور صادر خواهد شد.

موجودی های استفاده نشده در چنین PPI ها را می توان به ارز خارجی نقد کرد یا “به منبع” منتقل کرد.