RBI گسترش دسترسی UPI را برای اجازه اعتبار از طریق خطوط بانکی از پیش تأیید شده پیشنهاد می کند

بانک مرکزی هند (RBI) پیشنهاد می‌کند با ارائه اعتبار از طریق خطوط بانکی از پیش تأیید شده، دسترسی به سیستم پرداخت دیجیتال محبوب واسط پرداخت یکپارچه (UPI) را گسترش دهد.

ماه گذشته، بیل گیتس در سفر خود به هند، سیستم پرداخت دیجیتال UPI، زیرساخت دیجیتال و اتصال 5G قابل اعتماد و کم هزینه را ستایش کرد.

UPI یک سیستم پرداخت بلادرنگ فوری است که به کاربران امکان می‌دهد بدون افشای جزئیات حساب بانکی، پول را در چندین بانک منتقل کنند. محبوبیت آن باعث کاهش استفاده از پول نقد و کارت های نقدی برای تراکنش های روزانه شده است.

در تلاشی برای تقویت پرداخت‌های دیجیتال، RBI اخیراً اجازه داده است که کارت‌های اعتباری RuPay به UPI مرتبط شوند. این برای این بود که مشتریان بتوانند کارت های اعتباری خود را پیوند داده و از طریق UPI پرداخت کنند.

Srinath Sridharan، محقق سیاست مستقل گفت: با اجازه دادن به بانک‌ها برای ارائه یک خط اعتباری از پیش تأیید شده به مشتریان، حساب‌های UPI اکنون می‌توانند جایگزینی برای کارت‌های اعتباری ارائه دهند. این می تواند نگاه بانک ها به کارت های اعتباری را تغییر دهد.

Shaktikanta Das، رئیس RBI روز پنجشنبه در هنگام اعلام تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی گفت: “این ابتکار بیشتر نوآوری را تشویق می کند.”

در ماه فوریه، هند همچنین UPI خود و سیستم پرداخت دیجیتال PayNow سنگاپور را برای تراکنش های فرامرزی مرتبط کرد. پیوند این دو سیستم پرداخت هر دو کشور ساکنان هر دو کشور را قادر می سازد تا انتقال سریعتر و مقرون به صرفه تر حواله های مرزی را انجام دهند.


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع داده‌های شرکت پرداخت ملی هند نشان می‌دهد که UPI در مارس 2023، 8.65 میلیارد تراکنش، معادل 14.05 تریلیون روپیه، ثبت کرد که بالاترین رقم از زمان آغاز به کار است.