Realme با بررسی ادعاهای جمع‌آوری داده‌ها برای ویژگی «سرویس‌های هوشمند پیشرفته» در تلفن‌های هوشمند مواجه شد


ریلمی ممکن است بخواهد Mini Capsule ویژگی تعیین کننده Realme C55 نباشد، اما آیا در نهایت یکی از مشخصات سخت افزاری گوشی خواهد بود که در مورد آن صحبت می شود؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

پس از اینکه اخیراً در طی بررسی محصول، تنظیماتی در گوشی‌های هوشمند این شرکت مشخص شد، Realme با بررسی شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های خود مواجه است. در توضیحات این ویژگی روی گوشی آمده است که آمار دستگاه و استفاده را به همراه اطلاعات شخصی مانند رویدادهای تقویم، اس ام اس و گزارش تماس ها و مکان گوشی هوشمند جمع آوری می کند. پس از به اشتراک گذاری تصویری از این ویژگی در توییتر، مرکز اعلام کرد که وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) ادعاهای مطرح شده توسط کاربر را آزمایش و بررسی خواهد کرد.

این سازنده گوشی های هوشمند روز دوشنبه اعلام کرد که ویژگی سرویس های هوشمند پیشرفته داده های پیامک، تماس های تلفنی و داده های تقویم را جمع آوری نمی کند. این شرکت همچنین گفته است که داده ها در دستگاه کاربر رمزگذاری و پردازش می شوند. Realme همچنین گفت که این شرکت با قوانین و مقررات محلی مطابقت دارد.

این ویژگی به طور پیش فرض فعال است، به این معنی که برای اینکه کاربران بتوانند تنظیمات را پیدا کنند، باید به تنظیمات > تنظیمات اضافی > خدمات سیستمی > خدمات هوشمند پیشرفته. Gadgets 360 توانست تأیید کند که خدمات هوشمند پیشرفته به طور پیش‌فرض در تلفن‌های هوشمند Realme که روی Realme UI 4.0 اجرا می‌شوند فعال است.

مدت کوتاهی پس از برجسته شدن ویژگی خدمات هوشمند پیشرفته در تلفن‌های هوشمند Realme در توییتر، نقل قول وزیر امور فناوری اطلاعات و الکترونیک، راجیو چاندراسخار، پست کاربر را توییت کرد و اظهار داشت که MeitY آن را آزمایش و بررسی می‌کند.

تمامی داده‌های پردازش شده در این سرویس کاملاً با رعایت مکانیسم‌های امنیتی اندروید در سخت‌افزار رمزگذاری‌شده در دستگاه کاربر رمزگذاری و ذخیره می‌شوند. این داده ها به طور کامل در دستگاه ذخیره می شوند و در هیچ جای دیگری به اشتراک گذاشته نمی شوند و در فضای ابری آپلود نمی شوند. ما تاکید زیادی بر حفاظت از حریم خصوصی کاربران داریم، ویژگی خدمات هوشمند پیشرفته را می توان به صورت دستی بر اساس نیازهای مصرف کنندگان روشن یا خاموش کرد.”

Realme پاسخ می دهد

«مخصوص موضوع مطرح‌شده، می‌خواهیم توضیح دهیم که ویژگی سرویس‌های هوشمند پیشرفته به بهینه‌سازی استفاده از دستگاه برای اطمینان از اینکه مصرف‌کنندگان عمر باتری و عملکرد دمایی بهتری دارند، مرتبط است. با این حال، برخلاف توضیحات فعلی، ما هیچ داده ای در مورد پیامک، تماس های تلفنی، برنامه زمانی و غیره جمع آوری نمی کنیم.

Realme مانند سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند، داده های کاربران خود را برای ارائه خدمات و ویژگی های مختلف جمع آوری می کند. توضیح سازنده چینی گوشی‌های هوشمند از این ویژگی در برنامه تنظیمات می‌گوید که این ویژگی عملکرد دستگاه را بر اساس نحوه استفاده از دستگاه بهینه می‌کند.

یک گزینه تنظیمات فراخوانی Enhanced Intelligent Services توسط کانال YouTube Trakin Tech در جریان بررسی ویدیویی گوشی هوشمند Realme 11 Pro+ 5G که اخیراً راه اندازی شده است مشاهده شد. کاربر توییتر Rishi Bagree تصویری از این ویدئو را روز جمعه در توییتر به اشتراک گذاشت و ادعاهای مطرح شده در این ویدئو را تکرار کرد که این ویژگی گزارش تماس ها، پیامک ها و جزئیات مکان را جمع آوری می کند.