Reddit می‌گوید 80 درصد زیرمجموعه‌های برتر پس از اعتراض به قیمت API باز می‌شوند

این شرکت نوشت: «مدها و کاربران می‌خواهند جوامع باز و در دسترس باشند» و پس از بیان دیدگاه‌شان «بسیاری از جوامع تصمیم به بازگشایی گرفتند.»

Reddit گفت که اکثر جوامع این شرکت به طور عادی کار می کنند – چهار روز پس از اعتراضی که هزاران فروم آنلاین خود را در اعتراض به برنامه های خود برای افزایش هزینه ها تعطیل کرد. در وبلاگی که پس از پنجشنبه منتشر شد، این شرکت گفت که 80 درصد از subreddit های برتر یا تابلوهای پیام دیجیتال آن در حال حاضر باز هستند. این پست اولین پست Reddit از 9 ژوئن بود.

این مخالفت ناشی از تصمیم Reddit برای دریافت هزینه برای دسترسی به رابط برنامه نویسی برنامه یا API است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عملکرد Reddit را در برنامه های خود جاسازی کنند. توسعه‌دهنده یک برنامه محبوب به نام آپولو، نوشت که باید سالانه ۲۰ میلیون دلار (تقریبا ۱۶۰ کرور) به Reddit بپردازد تا بتواند تحت سیاست قیمت‌گذاری جدید به فعالیت خود ادامه دهد. آپولو قصد دارد در 30 ژوئن، یک روز قبل از اعمال تغییر قیمت Reddit، تعطیل شود.

Reddit از تصمیم خود مبنی بر شروع هزینه‌گیری از بزرگترین کاربران خود که به فناوری آن برای ایجاد برنامه‌هایی برای مرور سایت و سازماندهی پست‌ها و داده‌های آن متکی هستند، دفاع کرده است. همچنین به نگرانی‌ها در مورد سرنوشت برنامه‌های مبتنی بر دسترسی، مانند برنامه‌هایی که برای خواندن پست‌ها برای افراد کم بینا طراحی شده‌اند، پاسخ داد و گفت که برخی از برنامه‌ها از هزینه‌های جدید معاف خواهند شد.

© 2023 بلومبرگ LP


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
در پست روز پنجشنبه، Reddit گفت که 98 درصد از برنامه های شخص ثالث تحت ساختار هزینه جدید نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند و هزینه هایی که از توسعه دهندگان می گیرد مطابق با هزینه های خود است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

وب‌سایت Reddark که خاموشی سایت را ردیابی می‌کند، عصر پنجشنبه نشان داد که بیش از 5000 ساب‌ردیت هنوز دسترسی به محتوای خود را محدود می‌کنند. این کمتر از تقریباً 9000 فروم است که در ابتدا متعهد شدند برای اعتراضی که از 12 ژوئن آغاز شده بود، که حداقل دو روز طول بکشد، خاموش شوند.