Reliance Jio قراردادی 1.7 میلیارد دلاری با نوکیا برای خرید تجهیزات شبکه 5G امضا می کند: گزارش

© تامسون رویترز 2023


از Nothing Phone 2 گرفته تا Motorola Razr 40 Ultra، انتظار می رود چندین گوشی هوشمند جدید در ماه جولای معرفی شوند. ما درباره همه هیجان‌انگیزترین گوشی‌های هوشمند که در این ماه عرضه می‌شوند و بیشتر در آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع این گزارش می افزاید که این قرارداد می تواند در اوایل روز پنجشنبه در هلسینکی فنلاند، جایی که دفتر مرکزی نوکیا قرار دارد، امضا شود. جیو و نوکیا بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در دسامبر 2022، کانترپوینت ریسرچ اعلام کرد که محموله‌های گوشی‌های هوشمند 5G هند تا پایان سال 2023 از محموله‌های 4G فراتر می‌رود، که این امر به دلیل پذیرش گسترده شبکه پرسرعت و افزایش فروش گوشی‌ها در باندهای ارزان‌تر است.

انتظار می رود سرعت داده 5G در هند حدود 10 برابر سریعتر از 4G باشد و این شبکه برای فناوری های نوظهور مانند اتومبیل های خودران و هوش مصنوعی حیاتی تلقی می شود.

اکونومیک تایمز روز پنجشنبه به نقل از افراد مطلع گزارش داد که Reliance Jio Infocomm هند احتمالاً این هفته قراردادی به ارزش 1.7 میلیارد دلار (تقریبا 14016 کرور) با نوکیا برای خرید تجهیزات شبکه 5G امضا خواهد کرد.

شرکت مخابراتی سوئدی اریکسون در اکتبر سال گذشته اعلام کرده بود که با Jio برای ساخت یک شبکه مستقل 5G در هند همکاری می کند.

شرکت مخابراتی بازوی Reliance Industries در آگوست گذشته در یک حراج طیف 5G امواجی را به ارزش 11 میلیارد دلار (تقریباً 90600 کرور) جمع آوری کرد و خدمات 5G را در چندین شهر راه اندازی کرد. همچنین با گوگل آلفابت همکاری می کند تا یک گوشی هوشمند ارزان قیمت 5G را عرضه کند.

اکونومیک تایمز گفت که HSBC، JP Morgan و Citigroup از جمله کسانی هستند که از خریدهای مرتبط با 5G جیو حمایت می کنند، در حالی که آژانس اعتبار صادرات اروپایی Finnvera تضمین هایی را برای وام دهندگان برای اعطای وام های فراساحلی به Jio صادر خواهد کرد.

در اوایل این هفته، جیو از راه اندازی یک تلفن با ویژگی 4G در تلاش برای دسترسی به افرادی که هنوز به تلفن های هوشمند مهاجرت نکرده اند، خبر داد، اگرچه تحلیلگران معتقدند که این اقدام بعید است که بازار مخابرات هند را مختل کند. در آگوست سال گذشته، جیو به عنوان بزرگترین خرج کننده در حراج 19 میلیارد دلاری (تقریبا 1.5 میلیون روپیه) طیف 5G هند ظاهر شد و برترین پخش کننده مخابراتی برنده امواج رادیویی به ارزش 11 میلیارد دلار (تقریباً 87000 روپیه) شد.