Sam Bankman-Fried 300 میلیون دلار در جریان جمع آوری سرمایه FTX در اکتبر 2021 نقد کرد.

بعداً، صرافی FTX دچار سقوط ناگهانی شد و 8 میلیارد دلار (تقریباً 64940 کرور) کسری را در نتیجه معاملات مبهم نشان داد. برای تکمیل آن، FTX برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 درخواست داد. این، به‌طور قابل‌توجهی، مجموعه‌ای از تحقیقات را برای افشای احزاب بالقوه افشا شده آغاز کرد.

موسس و مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید (SBF) پس از جمع آوری سرمایه 420 میلیون دلاری (تقریباً 3410 کرور روپیه) در اکتبر 2021، بی سر و صدا 300 میلیون دلار (تقریباً 2,430 کرور روپیه) سهام شخصی خود را نقد کرد. در زمان جمع‌آوری سرمایه، بانکمن-فرید به سرمایه‌گذاران گفت که این افزایش برای مواردی مانند کمک به رشد FTX و همکاری نزدیک با قانون‌گذاران استفاده می‌شود، اما بخش بزرگی از پول نقد به عنوان بازپرداخت برای خرید سهام Binance در یک ماه قبل استفاده شد. در FTX

علاوه بر این، بایننس 2.1 میلیارد دلار (تقریبا 17050 کرور) در قالب توکن های BUSD و FTT برای سهام FTX خود دریافت کرد. در اوایل نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس اعلام کرد که به دلیل افشاگری‌های اخیر، این تجارت توکن‌ها را می‌فروشد. این تصمیم به عنوان نشانه ای از اشتباه در FTX تلقی شد.

همانطور که در گزارش وال استریت ژورنال مشخص شده است، این اقدام به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا دریافت چنین مبلغ هنگفتی از نظر استانداردهای دنیای استارتاپ تابو است زیرا به بنیانگذار اجازه می دهد تا قبل از سرمایه گذاران سود به دست آورد. توجه داشته باشید که سرمایه 2 میلیارد دلاری (تقریباً 17000 کرور روپیه) طی یک تلاش شش ماهه برای جمع آوری سرمایه به رهبری سرمایه گذارانی مانند Sequoia Capital، BlackRock و Temasek به دست آمد. این جمع آوری کمک مالی FTX را 25 میلیارد دلار (تقریباً 2,02,950 کرور) ارزش گذاری کرد.

به همین دلیل، وکیل سام بنکمن-فرید، پل وایس، پرونده را رها کرد زیرا بنکمن در روزهای اخیر با صحبت های علنی دفاع خود را به خطر می انداخت.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

زمانی که سقوط FTX به یک موضوع بحث برانگیز در میان رگولاتورهای جامعه و دولتی تبدیل شد، SBF به توئیت‌ها و مکالمات مخرب با خبرنگاران که مقامات دولتی را تحقیر می‌کرد، ادامه داد.