Samsung Galaxy S23 Ultra عملکرد دوربین بسیار بهبود یافته ای را ارائه می دهد


گمان می رود سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا بخشی از سری پرچمداران بعدی این غول فناوری کره جنوبی باشد. در چند وقت اخیر شایعاتی پیرامون جنبه های مختلف آن منتشر شده است. شایان ذکر است، انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند با حسگر 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 نسبت به سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی که در گلکسی اس 22 اولترا ارائه شده است، یک برآمدگی دوربین دریافت کند. یک منبع آگاه در حال حاضر ادعا کرده است که تنظیمات دوربین عقب به روز شده عملکرد دوربین را بسیار بهبود می بخشد، از جمله گرفتن عکس و فیلمبرداری در شرایط کم نور.

در یک سری از توییت ها، سازنده Ice Universe (توئیتر: @UniverseIce) چندین جنبه کلیدی در مورد عملکرد دوربین Samsung Galaxy S23 Ultra را فاش کرد. مشاور ادعا می کند که این گوشی هوشمند عملکرد بسیار بهبود یافته دوربین را در شرایط نور کم ارائه می دهد. این پیشرفت را می توان به بهبود تراشه حسگرهای تصویر تماسی (CIS) تایید کرد.

این گوشی هوشمند سامسونگ است نوک خورده تا از همان سنسورهای ثانویه 12 مگاپیکسلی و 10 مگاپیکسلی مشابه گلکسی اس 22 اولترا استفاده کند. با وجود همین مشخصات، گفته می‌شود که گلکسی اس 23 اولترا عملکرد تله فوتو را نیز بهبود می‌بخشد. گفته می شود که الگوریتم های جدید هوش مصنوعی نیز باعث بهبود کیفیت رنگ تصویر شده اند.

در نهایت، راهنمایی کننده دارد اشاره کرد شایعه شده است که سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی Galaxy S23 Ultra از حالت 50 مگاپیکسلی پشتیبانی می کند. با این حال، این ویژگی ظاهرا در حال توسعه است و در حال حاضر کاربردی نیست. گفته می شود نرم افزار دوربین فعلی قادر به پشتیبانی از این حالت نیست.

طبق گزارش قبلی، سامسونگ گلکسی 23 اولترا می تواند تنها گوشی هوشمند سری گلکسی اس 23 باشد که دارای دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی است. این می تواند اولین ارتقاء قابل توجه دوربین سامسونگ از زمان معرفی سنسور 108 مگاپیکسلی در گلکسی اس 20 اولترا باشد. همین دوربین اصلی در Galaxy S21 Ultra و Galaxy S22 Ultra نیز موجود است.

سامسونگ در اوایل سال جاری در ماه ژوئن از سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 رونمایی کرد. گفته می شود این سنسور قادر به ضبط ویدیوهای 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه است. با این حال، مشخص نیست که آیا Galaxy S23 Ultra دارای این سنسور خواهد بود یا یک سنسور کاملاً جدید ISOCELL.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع