Sebi به آژانس های کاربری Sub-KYC دستور می دهد تا احراز هویت Aadhaar را به مشتریان خود ارائه دهند.


تنظیم‌کننده بازار سرمایه Sebi روز چهارشنبه دستورالعمل‌هایی را برای آژانس‌های کاربر زیر KYC صادر کرد تا خدمات احراز هویت Aadhaar را به مشتریان خود به منظور شناخت مشتری شما (KYC) ارائه دهند.

این امر پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته دولت به 155 نهاد به عنوان زیر KUA (سازمان های کاربر KYC) اطلاع داد تا از خدمات احراز هویت Aadhaar UIDAI (مرجع شناسایی منحصر به فرد هند) استفاده کنند.

در بخشنامه ای، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) اعلام کرد که این نهادها موظفند با یک KUA قرارداد ببندند و خود را در UIDAI به عنوان زیر KUA ثبت کنند. توافق در این زمینه مطابق با تجویز UIDAI خواهد بود.

بعلاوه، KUAهای فرعی باید فرآیندی را که ممکن است توسط UIDAI گهگاه تجویز شود، دنبال کنند.

رگولاتور گفت: KUA ها باید ورود این نهادها را به عنوان زیر KUA برای ارائه خدمات احراز هویت Aadhaar با توجه به KYC تسهیل کنند.

در ماه مه 2020، رگولاتور نهادهایی را فهرست کرد که می توانند احراز هویت e-KYC Aadhaar را انجام دهند. واسطه‌های ثبت‌شده در Sebi و توزیع‌کنندگان صندوق‌های مشترک، که می‌خواهند خدمات احراز هویت Aadhaar را از طریق KUAs انجام دهند، باید با KUA قرارداد ببندند و خود را در UIDAI به عنوان زیر KUA ثبت کنند.

در همین حال، سازمان شناسایی منحصربفرد هند (UIDAI) بنا به گزارش‌ها، 20 هکر را فراخوانده است که وظیفه شناسایی و رفع آسیب‌پذیری‌های سیستم امنیتی که از داده‌های Aadhaar شهروندان هندی محافظت می‌کند را به عنوان بخشی از «برنامه پاداش باگ» خواهند داشت. یک گزارش می گوید که این هکرهای «اخلاقی» به مخزن داده های هویت مرکزی UIDAI (CIDR) که داده های Aadhaar 1.32 میلیارد هندی را ذخیره می کند، دسترسی خواهند داشت. در گذشته مواردی وجود داشته است که جزئیات Aadhaar افراد در اینترنت به بیرون درز کرده است.
منبع