SEBI هنجارهای سختگیرانه ای را برای FPI ها تنظیم می کند، می خواهد تغییرات در ساختار، مالکیت را در 7 روز کاری فاش کند.

«در صورت هرگونه تغییر مستقیم یا غیرمستقیم در ساختار یا مالکیت مشترک یا کنترل سرمایه‌گذار سبد خارجی یا گروه سرمایه‌گذار خارجی، باید در اسرع وقت و حداکثر تا هفت روز کاری، آن را به اطلاع سپرده‌گذار تعیین‌شده خود برساند. SEBI گفت.

SEBI گفت که قوانین جدید از 14 مارس اجرایی شده است.

علاوه بر این، وظیفه پیشنهاد اقدامات مورد نیاز برای تشویق مشارکت FPI در بازار اوراق قرضه و مشاوره در مورد مسائل مربوط به سرمایه گذاری و عملیات چنین سرمایه گذارانی در بازارهای مالی هند به کمیته مشورتی سپرده شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کارشناسان بازار معتقدند که FPIها و متولیان زمان زیادی را برای افشای این اطلاعات صرف می کردند، زیرا هیچ جدول زمانی دقیقی در قوانین وجود نداشت.

در آگوست 2022، SEBI کمیته ای را به ریاست KV Subramanian، مشاور ارشد اقتصادی سابق دولت هند تشکیل داده بود تا به آن در مورد اقداماتی برای تسهیل سهولت انجام تجارت توسط FPIs در هند مشاوره دهد.

طبق قوانین جدید، FPIها SEBI و سپرده گذار تعیین شده را در مورد هرگونه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در مورد تغییر در احترام مادی و هرگونه تغییر در ساختار یا کنترل خود ظرف مدت هفت روز کاری به صورت کتبی مطلع خواهند کرد.

ناظر بازار سرمایه SEBI هنجارهای سختگیرانه‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی پرتفوی (FPI) وضع کرده است و از آنها می‌خواهد هر گونه تغییر اساسی در ساختار و مالکیت مشترک خود را ظرف هفت روز کاری افشا کنند.

علاوه بر این، FPIها باید در صورت وجود هرگونه جریمه، رسیدگی های معلق، یافته های تحقیقاتی که ممکن است اقداماتی برای آنها انجام شده باشد یا در حال انجام است توسط یک تنظیم کننده خارج از کشور علیه آنها ظرف هفت روز اطلاع دهند.

با توجه به ثبت‌های جدید FPI، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) می‌تواند طبق اطلاعیه‌ای از آنها درخواست کند هر گونه مدارک اضافی که ممکن است مورد نیاز باشد.

طبق مقررات موجود، FPIها موظف بودند “فورا” به شرکت کننده سپرده گذار تعیین شده اطلاع دهند، که اکنون با “در اسرع وقت اما نه دیرتر از هفت روز کاری” جایگزین شده است.

به نوبه خود، شرکت کنندگان سپرده گذاری اطلاعات را ظرف دو روز به تنظیم کننده بازار ارسال می کنند.