SEC ایالات متحده برنامه های Exchange را برای فهرست کردن ETF های Spot Ether تأیید می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز پنجشنبه درخواست‌های Nasdaq، CBOE و NYSE را برای فهرست کردن صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFs) مرتبط با قیمت اتر تأیید کرد که احتمالاً راه را برای شروع معاملات محصولات در اواخر امسال هموار می‌کند.

در حالی که ناشران ETF نیز باید قبل از عرضه محصولات، چراغ سبز دریافت کنند، تأیید روز پنجشنبه یک پیروزی غافلگیرکننده بزرگ برای آن شرکت ها و صنعت ارزهای دیجیتال است که تا روز دوشنبه انتظار داشتند SEC پرونده ها را رد کند.

نه ناشر از جمله VanEck، ARK Investments/21Shares و BlackRock امیدوارند پس از تصویب SEC در ماه ژانویه، ETF های بیت کوین را در نقطه عطفی برای صنعت راه اندازی کنند.

اندرو جاکوبسون، معاون رئیس جمهور و رئیس بخش حقوقی 21Shares، گفت: “این یک لحظه هیجان انگیز برای صنعت به طور کلی است.”

پنجشنبه آخرین مهلتی بود که کمیسیون SEC در مورد پرونده VanEck تصمیم گرفت. فعالان بازار برای مخالفت‌ها آماده بودند زیرا SEC با آنها در برنامه‌ها درگیر نشده بود.

منابع گفتند، اما در اقدامی غافلگیرکننده، مقامات SEC روز دوشنبه از صرافی‌ها خواستند تا به سرعت پرونده‌ها را تنظیم کنند، و این صنعت را به تکاپو انداخت تا هفته‌ها کار خود را در چند روز کامل کند.

رویترز نمی تواند مشخص کند که چرا به نظر می رسد SEC نظر خود را تغییر داده است.

راب ماروکو، رئیس جهانی فهرست‌های ETP در Cboe Global Markets می‌گوید: «معرفی ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای در حال حاضر مزایای قابل‌توجهی برای دارایی‌های دیجیتال و فضای ETF نشان داده است، و ما معتقدیم که ETF‌های اسپات اتر به طور مشابه برای سرمایه‌گذاران آمریکایی تدابیر لازم را فراهم می‌کنند.

نزدک و NYSE از اظهار نظر خودداری کردند.

هنگامی که خبرنگاران در یک رویداد صنعتی در اوایل پنجشنبه در مورد ETFهای اتر پرسیدند، گری جنسلر، رئیس SEC – یک شکاک در حوزه ارزهای دیجیتال – از اظهار نظر خودداری کرد. یکی از سخنگویان SEC در ایمیلی که تاییدیه را اعلام کرد، گفت که آژانس در این مورد اظهار نظر بیشتری نخواهد کرد.

درخواست‌های صرافی به دنبال تأیید SEC برای تغییر قانون مورد نیاز برای فهرست‌بندی محصولات جدید بودند، اما ناشران هنوز نیاز دارند که SEC بیانیه‌های ثبت ETF را که جزئیات افشای سرمایه‌گذاران را قبل از شروع معامله، تأیید کند.

برخلاف پرونده های تبادل، هیچ چارچوب زمانی مشخصی وجود ندارد که در آن SEC باید در مورد آن اظهارات تصمیم بگیرد. شرکت کنندگان در صنعت گفتند که مشخص نیست چقدر طول می کشد. دو منبع آشنا با این روند گفتند که بسیاری از ناشران آماده راه اندازی هستند، اما بخش مالی شرکت SEC نشان داده است که احتمالاً در روزها و هفته های آینده درخواست تغییرات و به روز رسانی خواهد کرد.

SEC برای بیش از یک دهه به دلیل نگرانی های مربوط به دستکاری بازار، ETF بیت کوین نقدی را رد کرد، اما پس از اینکه Grayscale Investments در سال گذشته در دادگاه برنده شد، مجبور شد آنها را تأیید کند.

Sui Chung، مدیر عامل CF Benchmarks، ارائه‌دهنده شاخص برای چندین ETF بیت‌کوین و اتر، گفت اتر پیچیده‌تر از بیت‌کوین است و ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا SEC بیانیه‌ها را بررسی کند. او گفت، اما از آنجایی که ETF های بیت کوین یک الگوی ثابت ارائه می دهند، SEC می تواند “تنها حرکت کند بسیار زیادی” انجام دهد.

مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران، از جمله صندوق‌های تامینی، مشاوران ثروت و سرمایه‌گذاران خرد، بیش از 30 میلیارد دلار به صندوق‌های ETF کریپتو ریخته‌اند.

تصمیم روز پنج‌شنبه یکی دیگر از چالش‌های صنعت ارزهای دیجیتال برای ورود به جریان اصلی مالی است. این هفته رگولاتور بریتانیا همچنین محصولات فهرست شده ارزهای رمزنگاری شده را تأیید کرد در حالی که مجلس نمایندگان ایالات متحده یک لایحه مهم را تصویب کرد که به دنبال شفافیت نظارتی برای ارزهای دیجیتال است.

در حالی که این لایحه هنوز باید در سنا تصویب شود، حمایت گسترده دوحزبی آن نشان دهنده تایید بزرگی برای صنعت است.

© تامسون رویترز 2024


(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع