SEC ایالات متحده گفته است که نگرانی هایی را در مورد ETF بیت کوین برای مدیران دارایی مطرح کرده است

در تمام موارد، این سازمان اعلام کرد که پرونده ها با استانداردهای طراحی شده برای جلوگیری از روش های کلاهبرداری و دستکاری و محافظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی مطابقت ندارد.

SEC در سال های اخیر ده ها برنامه ETF بیت کوین را رد کرده است، از جمله یکی از Fidelity در ژانویه 2022.

یک منبع آگاه گفت: کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرده است که درخواست‌های اخیر مدیران دارایی برای راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) به اندازه کافی واضح و جامع نبوده است.

در تلاشی برای رفع این نگرانی‌ها، پرونده‌های BlackRock و Fidelity مکانیسم نظارتی را با هدف جلوگیری از دستکاری پیشنهاد کردند، اما متقاضیان نامی نبردند که کدام صرافی بیت‌کوین درگیر است.

بیت کوین، که از زمان ثبت درخواست BlackRock در 15 ژوئن جهش کرد، پس از آن که وال استریت ژورنال برای اولین بار در روز جمعه رد SEC را گزارش کرد، سقوط کرد. بزرگترین ارز دیجیتال جهان آخرین بار با کاهش 1 درصدی به 30.142 دلار (نزدیک به 2500 روپیه) رسید.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

SEC، Fidelity، BlackRock و Nasdaq از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کردند، در حالی که Cboe بلافاصله در دسترس نبود.

منبع روز جمعه افزود که SEC نگرانی های خود را به صرافی های Nasdaq و Cboe Global Markets که درخواست های خود را از طرف مدیران دارایی از جمله BlackRock و Fidelity ارسال کرده اند، اعلام کرده است.

پس از تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار، سهام مرتبط با بلاک چین کاهش یافت و کوین بیس، ریوت پلتفرم و ماراتن دیجیتال بین 3 تا 3.7 درصد کاهش یافتند.

پرونده‌های ETF توسط این شرکت‌های بزرگ، امیدهای سرمایه‌گذاران را دوباره برانگیخت که ETF بیت‌کوین در نهایت توسط SEC تایید شود و علاقه به ارزهای دیجیتال را احیا کرد، که توسط مجموعه‌ای از ورشکستگی‌های شرکت‌های رمزنگاری از جمله سقوط ناگهانی صرافی FTX در اواخر گذشته آسیب دیده‌اند. سال