Spotify به روز رسانی Anchor App با ویژگی “Audio Enhancement” برای ضبط پادکست


Spotify، سرویس پخش موسیقی و پادکست، دکمه اختصاصی «بهبود» را برای جداسازی صدا در برنامه Anchor خود راه اندازی کرده است. این ویژگی برای سازندگان پادکست در نظر گرفته شده است و “تقویت صدا” نام دارد. این برنامه برای بهبود کیفیت صدا طراحی شده است و به سازندگان پادکست اجازه می دهد حتی در یک محیط پر سر و صدا با صدای واضح ضبط کنند. اسپاتیفای می‌گوید که این امر نیاز به تجهیزات صوتی گران قیمت برای ضبط صدای واضح یا پادکست را از بین می‌برد و اضافه می‌کند که این ویژگی با حذف نویز پس‌زمینه صدای کاربر را به منصه ظهور می‌رساند.

این سرویس از طریق یک پست وبلاگی از انتشار این ویژگی خبر داد و اظهار داشت که کاربران می توانند با ضربه زدن روی دکمه ای در برنامه Anchor، ویژگی جدید را فعال کنند. برای بهبود صدا در حین ضبط در یک محیط پر سر و صدا، می‌توانید دکمه «بهبود» را فشار دهید تا کیفیت صدا بهبود یابد.

طبق گفته Spotify، برنامه Anchor همچنین به شما این امکان را می دهد که این ویژگی را در حین پخش روشن و خاموش کنید. می‌توانید نتایج را هنگام ضبط با ویژگی غیرفعال و همچنین فعال در همان مسیر مقایسه کنید.

Spotify اولین شرکتی نیست که ویژگی ایزوله سازی صدا را معرفی می کند – سرویس هایی مانند Google Meet و Zoom نیز ویژگی های مشابهی را با استفاده از هوش مصنوعی برای ایزوله کردن صداها بدون میکروفون های گران قیمت ارائه می دهند. این ویژگی ها هنگام برگزاری جلسات در محیط های شلوغ مفید هستند.

به گفته اسپاتیفای، کاربران Anchor در سراسر جهان اکنون می توانند به صورت رایگان به قابلیت Audio Enhancement در اندروید و iOS دسترسی داشته باشند. می‌توانید به آخرین نسخه برنامه را به‌روزرسانی کنید و روی نماد عصای جادویی در گوشه صفحه ضربه بزنید تا این ویژگی در حین ضبط فعال شود و در صورت لزوم آن را روشن و خاموش کنید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

Vivo X90، Vivo X90 Pro، Vivo X90 Pro+ با نمایشگر 120 هرتزی، دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

ویدیوی برگزیده روز

Defunc Home: Killer Combo of Sound and Style

منبع