Steam پشتیبانی از ویندوز 7، 8 و 8.1 را در ژانویه 2024 به پایان می‌رساند: جزئیات


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

در یک یادداشت متفاوت، Dolphin Emulator، اپلیکیشنی که برای اجرای بازی‌های Nintendo Wii و GameCube بر روی رایانه شخصی استفاده می‌شود، به زودی در Steam در دسترس خواهد بود. یک صفحه فروشگاه برای شبیه ساز اکنون فعال است، دارای گزینه ای برای لیست علاقه مندی های آن است و قصد دارد در سه ماهه دوم 2023 منتشر شود.

در ماه فوریه، Steam از کل فروش و جشنواره های برنامه ریزی شده برای سال 2023 پرده برداری کرد و به کاربران این امکان را داد که تقویم خود را علامت گذاری کنند و برای خرید بازی خود برنامه ریزی کنند. سال گذشته، این شرکت همچنین ابزار قیمت‌گذاری منطقه‌ای خود را به‌روزرسانی کرد و هزینه‌های پیشنهادی بازی را برای کشورهای خارج از ایالات متحده تعیین کرد. طبق آن نمودار، قیمت بازی‌های رایانه‌های شخصی پیش‌فرض در هند می‌تواند تا 85 درصد افزایش یابد، مشروط بر اینکه سازندگان این افزایش‌ها را بپذیرند و تغییراتی در قیمت‌های پایه بازی‌های خود ایجاد کنند.

همانطور که قبلا گفته شد، پشتیبانی Steam برای ویندوز 7، 8 و 8.1 در 1 ژانویه 2024 به پایان می رسد.

Valve به پشتیبانی Steam در برخی نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز پایان می‌دهد. از اول ژانویه 2024، استیم در سیستم عامل های ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 کار نخواهد کرد. در پست رسمی وبلاگ آمده است: «جدیدترین ویژگی‌های Steam به نسخه تعبیه‌شده Google Chrome وابسته است که دیگر در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز کار نمی‌کند». علاوه بر این، نسخه‌های بعدی Steam به ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی که فقط در ویندوز 10 و بالاتر وجود دارند، تکیه خواهند کرد. از آنجایی که خود مایکروسافت پشتیبانی از آن نسخه‌ها را در اوایل سال جاری متوقف کرده بود، این امر فقط یک مسئله زمان بود که سایرین مانند Steam از آن پیروی کنند.

در پست وبلاگ Dolphin آمده است: «هنگامی که در Steam راه‌اندازی می‌کنیم، یک مقاله ویژه خواهیم داشت که فرآیند و ویژگی‌های انتشار Steam را شرح می‌دهد. ما خوشحالیم که در نهایت آزمایش خود را به جهان بازگو می کنیم. این محصول چندین ماه کار بوده است و ما مشتاقانه منتظریم که به زودی آن را در اختیار کاربران قرار دهیم!» پست ادامه دارد صفحه Steam همچنین به “پشتیبانی کنترل کننده جزئی” برای شبیه ساز دلفین، در کنار وعده ذخیره سازی ابری اشاره می کند. هنگامی که آماده شد، در دسترسی زودهنگام راه اندازی می شود، زیرا توسعه دهندگان به جمع آوری داده ها برای یک تجربه ساده در آینده ادامه می دهند.

در اوایل این ماه، Fortnite سقوط کرد پشتیبانی از ویندوز 7 و 8با اشاره به نگرانی های امنیتی و همچنین اجرای Unreal Engine 5.1. برای کسانی که قادر به ارتقاء نیستند، پخش بازی از طریق Nvidia GeForce Now به عنوان یک جایگزین ذکر شده است.

طبق بررسی سخت افزار و نرم افزار فوریه Valve، تنها 0.09 درصد از بازیکنان از سیستم ویندوز 7 استفاده می کنند و 1.43 درصد دیگر از Steam در نسخه 64 بیتی استفاده می کنند. تنها 0.34 درصد از بازیکنان از اسلات ویندوز 8.1 استفاده می کنند، در حالی که ویندوز 10 بیشترین تعداد بازیکنان را تشکیل می دهد – 62.33 درصد. در همین حال، 32.06 درصد از بازیکنان Steam را در ویندوز 11 جدید اجرا می کنند و در رتبه دوم قرار می گیرند. استفاده از Steam و هر بازی خریداری شده از طریق این برنامه از سال 2024 به بعد، کاربران را ملزم به به روز رسانی به نسخه اخیر ویندوز می کند. در حالی که هر کامپیوتری که از ویندوز 7 استفاده می کند را می توان بدون دردسر به ویندوز 10 ارتقا داد، انتقال به ویندوز 11 به دلایل امنیتی نیاز به تنظیم TPM 2.0 دارد. این را می توان از طریق تنظیمات BIOS مادربرد خود فعال کرد.