Tencent گفته است که در حال مذاکره با متا برای توزیع هدست های VR Quest در چین است.

Tencent، بزرگ‌ترین ناشر بازی‌های ویدیویی در جهان، برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای ساخت نرم‌افزار واقعیت مجازی و سخت‌افزار در واحد XR «واقعیت توسعه‌یافته» داشت که در ژوئن سال گذشته در بحبوحه علاقه‌مندی جهانی به مفهوم متاورس دنیای مجازی راه‌اندازی کرد.

سه نفر از آشنایان گفتند که Tencent Holdings در حال مذاکره با Meta Platforms برای توزیع خط هدست واقعیت مجازی Meta Quest خود در چین است.

Tencent در آن زمان گفت که در حال انجام تنظیمات برای برخی از تیم های تجاری است زیرا برنامه های توسعه سخت افزار تغییر کرده است

Tencent بیشتر به دلیل نرم افزاری که شامل مجموعه ای از بازی ها و برنامه های رسانه های اجتماعی است، شناخته می شود. این شرکت کنسول نینتندو سوییچ را در چین از طریق مشارکت با شرکت بازی ژاپنی که چهار سال پیش تاسیس شده است، می فروشد.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

به گفته یکی از منابع آگاه، مذاکرات بین Tencent و Meta از سال گذشته آغاز شده و در ماه‌های اخیر ادامه داشته است و افزود که مذاکرات در مراحل اولیه است و جزئیات هنوز به توافق نرسیده است.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

اما رویترز هفته گذشته گزارش داد که تصمیم گرفته است توسعه سخت افزار XR خود را تا حدی به دلیل مشکلات سودآوری کنار بگذارد و به اکثر کارمندان این واحد گفته است که فرصت هایی را در جای دیگری پیدا کنند.

Tencent و Meta بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر در روز سه شنبه پاسخ ندادند. این افراد به دلیل علنی نبودن گفتگوها از معرفی شدن خودداری کردند.

رسانه چینی 36Kr و وال استریت ژورنال پیشتر این گفتگوها را گزارش کردند.

یکی از رقبای اصلی آن در فضای واقعیت مجازی چین، مالک TikTok، ByteDance است که صاحب هدست Pico است.