TikTok با یک ممنوعیت دیگر مواجه می‌شود، ارگان‌های اتحادیه اروپا کارکنان را هدایت می‌کنند تا برنامه‌ها را با استناد به دلایل امنیتی حذف کنند


پس از مواجهه با بادهای مخالف در هند در سال گذشته، شیائومی قرار است در سال 2023 رقابت را به عهده بگیرد. برنامه های این شرکت برای سبد محصولات گسترده و تعهد آن به ساخت در هند در این کشور چیست؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

هدف از این اقدام محافظت از کمیسیون در برابر تهدیدات و اقدامات امنیت سایبری است که ممکن است برای حملات سایبری علیه محیط شرکتی کمیسیون مورد سوء استفاده قرار گیرد.

پارلمان اروپا اعلام کرد که از اقدام کمیسیون آگاه بوده و با آن در تماس است.

سنای ایالات متحده در دسامبر لایحه ای را تصویب کرد که به موجب آن کارمندان فدرال از استفاده از TikTok در دستگاه های دولتی منع می شوند. TikTok در هند ممنوع است.

در پاسخ به این اطلاعیه، Tiktok گفت که از اینکه کمیسیون قبل از اعمال این ممنوعیت تماسی نداشته است، ناامید و متعجب است.

دو مؤسسه بزرگ سیاست‌گذاری اتحادیه اروپا، TikTok را از تلفن‌های کارکنان خود به دلایل امنیت سایبری منع کرده‌اند، که نشان‌دهنده نگرانی‌های فزاینده در مورد برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی کوتاه چینی و داده‌های کاربران آن است.

کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که این تصمیم شامل تلفن ها و دستگاه های کاری و شخصی می شود.

یک مقام همچنین روز پنجشنبه گفت که کارکنان شورای اتحادیه اروپا، که نمایندگان کشورهای عضو را برای تعیین اولویت‌های سیاست گرد هم می‌آورد، باید TikTok را از تلفن‌های شخصی خود با دسترسی به خدمات شورای اتحادیه اروپا حذف نصب کنند.

سخنگوی TikTok گفت که کمیسیون مستقیماً با آن تماس نگرفته و هیچ توضیحی برای تصمیم خود ارائه نکرده است.

کمیسیون گفت که تحولات امنیتی در سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز تحت بررسی دائمی قرار خواهد گرفت.

یکی از سخنگویان گفت: «سرویس‌های مربوطه همچنین تمام موارد نقض داده‌های احتمالی مربوط به برنامه را نظارت و ارزیابی می‌کنند و ارزیابی کمیسیون اروپا را قبل از تدوین توصیه‌هایی به مقامات پارلمان اروپا در نظر خواهند گرفت.»

در بیانیه ای آمده است: «هیئت مدیریت شرکت کمیسیون برای افزایش امنیت سایبری خود تصمیم گرفته است تا استفاده از برنامه TikTok را در دستگاه های شرکتی خود و دستگاه های شخصی ثبت شده در سرویس دستگاه تلفن همراه کمیسیون به حالت تعلیق درآورد.

تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا، که ممنوعیت کمیسیون اروپا را اعلام کرد، از بیان اینکه آیا این کمیسیون در معرض هر گونه حادثه ای در ارتباط با TikTok بوده است یا خیر، خودداری کرد.

TikTok که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، به دلیل نگرانی از اینکه دولت چین می تواند از برنامه خود برای جمع آوری داده های کاربران یا پیشبرد منافع خود استفاده کند، تحت نظارت دولت ها و تنظیم کننده ها قرار دارد.

© تامسون رویترز 2023

سخنگوی گفت: “ما معتقدیم این تعلیق نادرست است و بر اساس تصورات غلط اساسی است. ما با کمیسیون تماس گرفته‌ایم تا سابقه را درست کنیم و توضیح دهیم که چگونه از داده‌های 125 میلیون نفر در سراسر اتحادیه اروپا که هر ماه به TikTok می‌آیند محافظت می‌کنیم.”