TikTok نرم افزار تحقیقاتی خود را به عنوان بخشی از Transparency Push برای محققان در اروپا باز می کند

این شرکت اوایل سال جاری نسخه اولیه Research API خود را برای محققان دانشگاهی در ایالات متحده منتشر کرد.

اپلیکیشن رسانه اجتماعی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «TikTok به طور فعال API Research خود را پیش از راهنمایی‌های فنی بیشتر و راه‌اندازی یک کتابخانه محتوای تجاری قبل از ضرب‌الاجل انطباق با DSA، راه‌اندازی می‌کند».

اپلیکیشن ویدیوی کوتاه TikTok روز پنجشنبه نرم‌افزار تحقیقاتی خود را پیش از قوانین جدید اتحادیه اروپا که شرکت Big Tech را ملزم می‌کند برای نظارت بر محتوای آنلاین بیشتر انجام دهد، به روی محققان اروپایی باز کرد.

این شرکت گفت که هنوز منتظر است تا کمیسیون اروپا شرایط فنی را برای رابط برنامه نویسی برنامه (API) برای دسترسی به داده های خود تعیین کند، اما تصمیم گرفت به هر حال ادامه دهد.

TikTok که متعلق به شرکت فناوری چینی ByteDance است، یکی از 19 پلتفرم آنلاین و موتورهای جستجوی تحت شرایط سخت‌تر است که از آگوست تحت قانون خدمات دیجیتال (DSA) شروع به کار خواهد کرد.

TikTok روز پنجشنبه همچنین به محققان اجازه دسترسی به API محتوای تجاری خود را داد.

برای پیروی از قوانین DSA در مورد شفافیت در تبلیغات پولی، این شرکت پایگاه داده خود را با اطلاعات مربوط به تبلیغات پولی و ابرداده تبلیغات باز کرد.

همه محققان برای دسترسی به API تحقیقاتی ما باید حساب TikTok برای توسعه دهندگان خود را داشته باشند و در ایالات متحده یا اروپا مستقر باشند.

© تامسون رویترز 2023


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع