Trendforce: تولید جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم 2022 11 درصد کاهش یافت

در همین حال، اوپو و وان پلاس 11.6 درصد از سهم را در اختیار داشتند. بر اساس این گزارش، ویوو 8.5 درصد سهم بازار در تولید گوشی های هوشمند دارد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

جدا از افزایش سه ماهه، سامسونگ امسال نیز پیشتاز بازار گوشی های هوشمند تاشو بوده است. تخمین زده می شود که بازار جهانی گوشی های هوشمند تاشو امسال به 1.1 درصد برسد و طبق گزارش ها، سامسونگ 90 درصد از سهم بازار را در اختیار خواهد داشت. بر اساس این گزارش، احتمالاً در سال 2023، گوشی‌های تاشو سهم 1.5 درصدی در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد و گمان می‌رود سامسونگ تقریباً 80 درصد از این بخش را در اختیار خواهد داشت.

تولید جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم 2022 شاهد کاهش بوده است. طبق گزارش ها، این صنعت از جولای تا سپتامبر 289 میلیون دستگاه تولید کرده است که نسبت به 307 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم 0.9 درصد کاهش سه ماهه دارد. به صورت سالانه حدود 11 درصد کاهش دارد. در حالی که سامسونگ جایگاه خود را به عنوان تولید کننده برتر حفظ کرده است، اپل دومین شرکتی است که واحدهای تولیدی بالایی دارد. شیائومی و اوپو سومین و چهارمین شرکت هایی هستند که بالاترین واحدهای تولیدی را دارند.

دیگر شرکت‌های گوشی‌سازی که در فهرست بالاترین تولید گوشی‌های هوشمند به 5 شرکت برتر راه یافتند، شیائومی، اوپو و ویوو هستند که به ترتیب در جایگاه‌های سوم، چهارم و پنجم قرار دارند.

طبق گزارش‌ها، شیائومی با برندهای زیرمجموعه Redmi، Poco و Black Shark، 13.1 درصد از تولید جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار داشت.

با این حال، انتظار می‌رود که سازنده کره‌ای گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه جاری شاهد کاهش کیفیت کیفیت محصول باشد، زیرا تولید خود را به منظور فروش دستگاه‌هایی که قبلاً تولید شده‌اند، کاهش می‌دهد.

طبق گزارشی از شرکت تحقیقات بازار Trendforce، بازار گوشی های هوشمند شاهد تقاضای بسیار ضعیفی در سه ماهه سوم بود. طبق گزارش ها، سامسونگ تولید نزدیک به 64.2 میلیون دستگاه را به ثبت رسانده است که 3.9 درصد نسبت به سه ماهه رشد داشته است.

پس از سامسونگ، اپل با 17.6 درصد سهم در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. طبق گزارش ها، غول فناوری مستقر در کوپرتینویی نزدیک به 50.8 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم 2022 تولید کرده است.