Truecaller، پلیس دهلی تفاهم نامه امضا کرد. برنامه ای برای علامت گذاری شماره تلفن های مشکوک برای جلوگیری از کلاهبرداری سایبری

Truecaller به کاربران کمک می کند تا از کلاهبرداری های سایبری و کلاهبرداری های مربوط به جعل هویت به نام دیگران فاصله بگیرند. Truecaller بر اساس پیشنهاد سایر کاربران نشانی را روی شماره های خاص نشان می دهد.

همه شماره‌های تأیید شده پلیس دهلی دارای نشان سبز و علامت تیک آبی هستند و برچسب خدمات دولتی نشان می‌دهد که برای کاربران تأیید شده است.

پیش از این نیز در طول همه‌گیری کووید، Truecaller کمک زیادی کرده بود زیرا کلاهبرداری‌ها و کلاهبرداری‌های زیادی به بهانه فروش سیلندرهای اکسیژن، تغلیظ‌کننده‌ها، داروها و سایر لوازم ضروری مرتبط با درمان ویروس گزارش شده بود.

با این تفاهم نامه، دهلی ها می توانند از خود محافظت کنند و در صورت فعال ماندن این شماره ها به آنها هشدار دهند.

“اکنون، تفاهم نامه امضا شده با Truecaller به افسران ما در ارتباط با کلاهبرداری های سایبری آموزش می دهد. نشان سبز و تیک آبی در تماس گیرنده واقعی ارائه می شود و همچنین نشان خدمات دولتی نیز داده می شود که پس از آن آنها تمام شماره های تماس رسمی پلیس دهلی را تأیید می کنند.” کمیسر ویژه سانجی سینگ به ANI گفت.

“از طریق همکاری خود با پلیس دهلی، ما می‌خواهیم با جعل هویت مقابله کنیم… اکنون خواهید دید که اگر یکی از نمایندگان پلیس دهلی با شما تماس بگیرد، نشان سبز یا تیک آبی وجود دارد تا وقتی تماس را به عنوان یک شهروند دریافت کردید، متوجه خواهید شد. به گفته مدیر امور عمومی Truecaller Pragya Misra.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

“از آنجایی که کلاهبرداران بارها به عنوان مقامات این نیرو ظاهر شده اند و با نمایش تصاویر افسران ارشد در پروفایل واتس اپ خود از مردم اخاذی کرده اند. این به کاربران کمک می کند تا شماره های تایید شده را شناسایی کرده و از آنها در برابر کلاهبرداری ها و کلاهبرداری های مربوط به جعل هویت به نام محافظت کنند. مقامات دولتی.”

به گفته مقامات، Truecaller شماره تلفن های ارائه شده توسط پلیس دهلی را که از آنها شکایت هایی در مورد آزار و اذیت، کلاهبرداری یا سایر موارد ثبت شده دریافت کرده است، علامت گذاری می کند.

پلیس دهلی یک یادداشت تفاهم (MoU) با Truecaller امضا کرد، یک پلت فرم تأیید هویت تماس گیرنده که به مردم کمک می کند تا شماره های تأیید شده را شناسایی کنند تا از جرائم سایبری جلوگیری شود.