TSMC اعلام کرد که کار استارت‌آپ تراشه‌های چینی را در میان محدودیت‌های ایالات متحده به حالت تعلیق درآورده است

Biren یک رقیب داخلی برای رقابت با تراشه‌های گرافیکی Nvidia است که گفته است دیگر نمی‌تواند پیشرفته‌ترین محصولات هوش مصنوعی خود را به چین بفروشد. اقدامات ایالات متحده برای محدود کردن توسعه فناوری چین که ممکن است برای کمک به ارتش این کشور استفاده شود، طراحی شده بود و به نظر می رسید دسترسی به ساخت پیشرفته را رد کند.

دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا که نقشی کلیدی در طراحی و اجرای کنترل‌های صادراتی ایفا می‌کند، محدودیت‌های نیمه‌رسانا را در ۷ اکتبر اعلام کرد.

TSMC، بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی جهان، از تمام مقررات مربوطه پیروی می کند و “به خدمات رسانی به همه مشتریان در سراسر جهان ادامه خواهد داد”، مدیر اجرایی سی سی وی در پاسخ به سوالی در مورد چین در جریان تماس درآمدی خود در اوایل این ماه گفت.

یکی از نمایندگان TSMC گفت که این شرکت از تمام قوانین مربوطه پیروی می کند و از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد. هیچ کس در Biren مستقر در شانگهای فوراً در دسترس نبود تا به درخواست‌ها برای اظهار نظر خارج از ساعات کاری عادی پاسخ دهد.

بلومبرگ گزارش داد که بیرن، با حمایت شرکت هایی مانند IDG Capital و Walden International، در اوایل سال جاری به دنبال سرمایه های جدید به ارزش 2.7 میلیارد دلار (نزدیک به 22300 کرور) بود. پردازنده‌های پرچم‌دار BR100 و BR104 در امتداد خطوط مشابه تراشه‌های گرافیکی طراحی شده‌اند که Nvidia و Advanced Micro Devices با اهداف هوش مصنوعی سازگار کرده‌اند و برای آموزش مدل‌ها و الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شوند. اینها شامل بینایی کامپیوتر، پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی مکالمه است.

سخنگوی وزارت بازرگانی در پاسخ به پرسش قبلی بلومبرگ در مورد روابط تجاری TSMC با Biren گفت: «در حالی که BIS نمی تواند در مورد اقدامات خاص شرکت اظهار نظر کند، ما انتظار داریم همه شرکت ها از کنترل های صادراتی پیروی کنند. «از زمان انتشار این قانون در 7 اکتبر، BIS تلاش‌های گسترده‌ای را برای آموزش افرادی که تحت تأثیر آن قرار گرفته‌اند برای کمک به تلاش‌های انطباق انجام داده است.»

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که بیرن، یکی از امیدوارترین طراحان نیمه هادی چین، پیشتر به این نتیجه رسیده بود که تراشه های هوش مصنوعی تولید شده توسط TSMC مشمول آخرین محدودیت های صادراتی ایالات متحده نمی شوند، زیرا مشخصات محصولاتش با معیارهای محدودیت مطابقت ندارد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

© 2022 بلومبرگ LP

این شخص گفت که این تصمیم با اطلاعاتی در حوزه عمومی مرتبط است که نشان می‌دهد محصولات Biren عملکرد بهتری نسبت به تراشه‌های A100 انویدیا دارند که اکنون برای بازار چین ممنوع شده‌اند. به گفته این فرد، در حالی که TSMC به نتیجه‌ای در مورد اینکه آیا محصولات Biren آستانه محدودیت‌های ایالات متحده را برآورده می‌کنند، نرسیده است، سازنده تراشه‌های تایوانی تصمیم گرفته است فعلاً عرضه به این استارت‌آپ چینی را متوقف کند.

به گفته یک فرد آشنا، شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) تولید سیلیکون پیشرفته را برای استارتاپ چینی Biren Technology به حالت تعلیق درآورده است تا از انطباق با مقررات ایالات متحده اطمینان حاصل کند.