TSMC انتظار دارد درآمد سالانه 10 میلیارد دلار از کارخانه های تولید تراشه در ایالات متحده کسب کند. تیم کوک می گوید اپل از تراشه های جدید استفاده می کند

TSMC روز سه‌شنبه زمانی که دو کارخانه ساخت تراشه برنامه‌ریزی‌شده آن در آریزونا افتتاح شد، درآمد سالانه ۱۰ میلیارد دلار تخمین زد. این سازنده تراشه تایوانی گفت که سرمایه گذاری برنامه ریزی شده خود در کارخانه ها را بیش از سه برابر کرده و به 40 میلیارد دلار رسانده است. اولین کارخانه تا سال 2024 به بهره برداری می رسد در حالی که دومین مرکز نزدیک تا سال 2026 تراشه های پیشرفته تولید خواهد کرد. اولین تجهیزات در طبقه مغازه تسهیلات جدید 12 میلیارد دلاری (تقریباً 99 کرور روپیه).

TSMC گفت: «هنگامی که با هر دو فابریک تکمیل شد، سالانه بیش از 600000 ویفر تولید خواهیم کرد که نشان دهنده درآمد سالانه 10 میلیارد دلار (تقریباً 82 کرور روپیه) و فروش محصولات مشتریانمان بیش از 40 میلیارد دلار (تقریباً 330 کرور) در سال است. مدیر اجرایی مارک لیو.

Apple، Nvidia و Advanced Micro Devices، همه مشتریان اصلی TSMC، گفته اند که انتظار دارند تراشه های آنها در کارخانه های جدید آریزونا ساخته شود.

با وجود کارخانه جدید TSMC در پس‌زمینه با پرچم و نوشته‌های «آینده ساخته شده در آمریکا فینیکس، AZ»، مدیران TSMC به رهبری بنیانگذار موریس چانگ، 91 ساله، همراه با مدیران عامل تامین‌کنندگان کلیدی ماشین‌آلات و اپل، انویدیا و AMD، افتتاحیه کارخانه را با شراب گازدار برشته کرد.

حداقل ده ها جرثقیل بزرگ هنوز در اطراف اولین کارخانه که Fab 21 نامیده می شود مستقر هستند. این کارخانه در قسمت شمالی فونیکس است که توسط تپه های قهوه ای و زمین خالی احاطه شده است.

لیزا سو، مدیرعامل AMD گفت: “AMD انتظار دارد مشتری بزرگ هر دو فابریک باشد و ما متعهد به همکاری نزدیک با TSMC و کل اکوسیستم هستیم.”

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

لیو افزود: این پروژه ها منجر به ایجاد 31000 شغل در ساخت و ساز و ایجاد 13000 شغل با دستمزد بیشتر با فناوری پیشرفته می شود که شامل 4500 کارمند مستقیم TSMC می شود.

تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت: “ما با TSMC کار می کنیم تا تراشه هایی را تولید کنیم که به محصولات ما در سراسر جهان کمک می کند. و ما مشتاقانه منتظریم که این کار را در سال های آینده گسترش دهیم، زیرا TSMC ریشه های جدید و عمیق تری در آمریکا دارد.”