TSMC با وجود رکود جهانی در بخش تراشه، بیش از 6000 کارمند جدید در سال 2023 استخدام می کند.

این شرکت اضافه کرد که میانگین حقوق کلی یک مهندس جدید با مدرک کارشناسی ارشد 2 میلیون دلار ترکیه (تقریباً 53,55,930 روپیه) است.

به گفته TSMC، این شرکت به دنبال مهندسان جوان با مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در مهندسی برق یا رشته های مرتبط با نرم افزار در شهرهای سراسر تایوان خواهد بود.

این شرکت روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC)، بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان، بیش از 6000 کارمند جدید را در سال 2023 استخدام خواهد کرد. انگیزه استخدام با وجود رکود جهانی در صنعت تراشه انجام می شود.

گلسینگر همچنین اعتراف کرد که اینتل در برابر رقبایی مانند Advanced Micro Devices که در فروش سه ماهه گزارش شده بالاتر از انتظارات وال استریت بود، “لغز کرده” و سهم بازار خود را از دست داده است. این شخص گفت، این شرکت همچنین برنامه تطبیق 401(k) خود را از 5 درصد به 2.5 درصد کاهش داده و افزایش شایستگی و پاداش عملکرد سه ماهه را به حالت تعلیق درآورده است.

کاهش تقاضا برای الکترونیک و سطح بالای موجودی به دنبال کمبود برخی تراشه ها منجر به رکود در صنعت نیمه هادی شده است.

این شرکت اندکی هزینه های سرمایه ای سالانه خود را برای سال 2023 کاهش داد و پیش بینی می کند درآمد سه ماهه اول کاهش یابد، اما گفته است که انتظار دارد تقاضا تا نیمه دوم سال جاری افزایش یابد.

اینتل اخیراً اعلام کرده است که پرداخت به کارکنان و مدیران سطح متوسط ​​را از 5 درصد به 25 درصد کاهش می دهد. پت گلسینگر، مدیر اجرایی نیز 25 درصد کاهش دستمزد را اتخاذ کرد. یکی از آشنایان که مجاز به صحبت علنی نبود، گفت: در همین حال، حقوق ساعتی نیروی کار شرکت کاهش نخواهد یافت.

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

تسلط TSMC در ساخت برخی از پیشرفته ترین تراشه ها برای مشتریان رده بالا مانند اپل، آن را از رکود محافظت کرده است.

از اواخر سال 2022، تعدادی از شرکت های تولید تراشه در سراسر جهان سرمایه گذاری خود را مهار کرده اند.

برای جزئیات جدیدترین راه‌اندازی‌ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت‌ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع