TSMC رشد سالانه 80 درصدی سود فصلی را گزارش می‌دهد که قوی‌ترین رشد در 2 سال اخیر است.

با این حال، این شرکت همچنین هزینه های سرمایه ای را برای امسال حداقل 10 درصد کاهش داد. TSMC، با ارزش‌ترین شرکت بورسی آسیا، گفت که در برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری برای سال 2023 محافظه‌کارانه‌تر عمل می‌کند، اما همچنان انتظار یک سال رشد را دارد.

شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC)، تامین کننده اصلی اپل و بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی جهان، روز پنجشنبه افزایش 80 درصدی سود سالانه را برای دوره جولای تا سپتامبر 2022 اعلام کرد که قوی ترین رشد در دو سال اخیر است.

سهام TSMC در صبح جمعه بیش از 4 درصد جهش کرد و عملکرد بهتری نسبت به بازار گسترده‌تر داشت، پس از اینکه سازنده تراشه تایوانی سود سه ماهه سوم پیش‌بینی‌شده‌ای را اعلام کرد، هرچند که توجه محتاطانه‌تری به تقاضای آتی داشت.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

تحلیلگران Daiwa Capital Markets گفتند که سرمایه گذاران باید از سهام ارزان استفاده کنند – سهام TSMC تا کنون بیش از 30 درصد در سال جاری سقوط کرده است – و خاطرنشان کردند که این شرکت دستورالعمل “دست نخورده” را برای سه ماهه چهارم و 2023 ارائه کرده است، علیرغم کاهش سرمایه برای بهینه سازی ظرفیت در میان اصلاح گسترده موجودی.

اگرچه این اصلاح احتمالاً منجر به بارگذاری نامناسب برای TSMC در 1H23 خواهد شد، اما انتظار ما کاملاً خوب است و مهمتر از آن، ما به دیدگاه خود پایبند هستیم که TSMC این بار ضد چرخه خواهد بود و بهتر از سایر همتایان از طریق این اصلاح در سال 2023 هوا خواهد رفت. ،” آن گفت.

مورنینگ استار در یادداشتی تحقیقاتی گفت که سهام TSMC برای رشد محاسباتی بلندمدت ارزان است، به ویژه رشد برای هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، و محاسبات با کارایی بالا «ممکن است برای چندین دهه دوام بیاورد».

سهام رقیب کوچکتر تایوانی TSMC، United Microelectronics نیز در صبح جمعه بیش از 4 درصد افزایش یافت. درآمدهای سه ماهه سوم را در 26 اکتبر گزارش می دهد.