Uniswap Labs دارای بودجه جدید 165 میلیون دلاری است، ارزش گذاری به 1.66 میلیارد دلار می رسد

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “از آنجایی که Uniswap Labs بر محصولات تمرکز می کند، اکوسیستم بسیار گسترده تری به رشد و شکوفایی خود فراتر از آنچه یک شرکت به تنهایی می تواند انجام دهد ادامه می دهد.”

به عنوان مثال، جامعه حاکمیت اخیراً به ایجاد بنیاد Uniswap رأی داد. این نهاد تازه تاسیس به توسعه غیرمتمرکز پروتکل Uniswap کمک خواهد کرد و حداقل 60 میلیون دلار (تقریبا 495 کرور روپیه) به پروژه های اجتماعی در چند سال آینده کمک مالی خواهد کرد.

Uniswap که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، به کاربران اجازه می دهد تا توکن های ERC-20 را مبادله کنند – که می تواند برای نشان دادن طیف گسترده ای از دارایی های دیجیتال و همچنین ارزش های مالی استفاده شود. صرافی های Uniswap فقط توکن های ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم را فهرست می کنند. در زمان‌های آینده، Uniswap Labs می‌تواند پیشرفت‌های امنیتی را برای سیستم‌های خود نیز به ارمغان بیاورد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

یک گزارش TechCrunch به نقل از افراد آشنا به این موضوع می‌گوید از میان چندین پروژه‌ای که Uniswap به دنبال راه‌اندازی آن است، یکی به افراد امکان می‌دهد NFT را در Uniswap از چندین بازار معامله کنند. این شرکت همچنین در حال بررسی ایده عرضه یک کیف پول رمزنگاری است.

هنگامی که کاربران کیف پول خود را به وب سایت قرارداد که شبیه Uniswap است وصل کردند، توکن های بومی (ETH)، توکن های ERC20 و NFT ها (یعنی موقعیت های Uniswap LP) از کیف پول آنها ربوده شدند.

در دور سرمایه گذاری سری B، آزمایشگاه Uniswap سرمایه جدیدی به مبلغ 165 میلیون دلار (تقریباً 1360 کرور) جمع آوری کرد. این دور توسط شرکت سرمایه‌گذاری Polychain Capital رهبری شد و شرکت‌های ریسک‌پذیر دیگری مانند Andreessen Horowitz، SV Angel، Paradigm و Variant در میان دیگران شرکت کردند. سرمایه تازه جذب شده برای افزودن انبوهی از محصولات جدید، که مدتی است در خط لوله Uniswap هستند، استفاده می شود. ارزش بازار Uniswap Labs که در سال 2018 تأسیس شد، به ارزش کل 1.66 میلیارد دلار (تقریباً 13675 کرور) رسیده است.

در ژوئیه 2022، هکرها حدود 7500 ETH به ارزش بیش از 8.1 میلیون دلار (تقریباً 64.45 کرور) از Uniswap از طریق یک حمله فیشینگ به سرقت بردند. داده های رویداد در بلاک چین توسط کلاهبرداران تغییر داده شد تا به نظر برسد که Uniswap در حال ارسال توکن ها به ارائه دهندگان نقدینگی پلت فرم است.