UPI، معاملات دیجیتال: دولت مهلت اجرای سقف 30 درصدی را تمدید کرد


شرکت ملی پرداخت‌های هند (NPCI) روز جمعه مهلت بازیکنان UPI شخص ثالث را برای برآورده کردن سقف حجمی 30 درصدی خود در تراکنش‌های پرداخت دیجیتال تا دو سال تا پایان دسامبر 2024 تمدید کرد.

این تصمیم ممکن است برای ارائه‌دهندگان برنامه شخص ثالث (TPAP) مانند Google Pay و PhonePe Walmart که اکثریت سهم را در تراکنش‌های مبتنی بر UPI دارند، تسکین دهد.

NPCI رابط پرداخت‌های یکپارچه (UPI) را اجرا می‌کند که برای پرداخت‌های بی‌درنگ بین همتایان یا در انتهای تاجر هنگام خرید استفاده می‌شود.

در نوامبر 2020، NPCI اعلام کرده بود که یک برنامه شخص ثالث را محدود می کند تا تنها 30 درصد از حجم کل تراکنش های UPI را مدیریت کند. این سقف قرار بود از اول ژانویه 2021 اجرایی شود.

با این حال، TPAP ها (زنده در 5 نوامبر 2020) که بیش از حد مجاز بودند، یک دوره دو ساله مهلت دادند تا به صورت مرحله‌ای با هنجارها مطابقت کنند.

“با در نظر گرفتن استفاده فعلی و پتانسیل آینده UPI و سایر عوامل مرتبط، جدول زمانی برای انطباق TPAP های موجود که از سقف حجم فراتر رفته اند، به مدت دو (2) سال یعنی تا 31 دسامبر 2024 تمدید می شود تا مطابق با NPCI در بخشنامه ای گفت.

NPCI همچنین گفت که با توجه به پتانسیل قابل توجه پرداخت های دیجیتال و نیاز به نفوذ چند برابری از وضعیت فعلی آن، ضروری است که سایر بازیگران موجود و جدید (بانک ها و غیربانک ها) دسترسی به مشتریان خود را برای رشد UPI و دستیابی به تعادل کلی بازار.

TPAP ها معمولاً با بانک ها در پشتیبان ارتباط برقرار می کنند تا کاربران را اضافه کنند و پرداخت ها را برای آنها پردازش کنند.

ماه گذشته گزارش شد که NPCI در نظر دارد به بانک رزرو پیشنهاد دهد تا ضرب الاجل قبلی یعنی 31 دسامبر 2023 را برای محدود کردن سقف حجم بازیکنان به 30 درصد اجرا کند. لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ محدودیتی برای حجم وجود ندارد و منجر به این شده است که Google Pay و PhonePe حدود 80 درصد از کل سهم بازار را به خود اختصاص دهند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع