UPI Lite برای تراکنش‌های آفلاین در کنار UPI روی کارت‌های اعتباری RuPay، پرداخت‌های بین‌مرزی BBPS راه‌اندازی شد.

کاربران UPI Lite می‌توانند از کیف پول روی دستگاه برای فعال کردن تراکنش‌های کم ارزش تا Rs استفاده کنند. 200. با این حال، همانطور که NPCI قبلاً توضیح داد، حد کل موجودی کیف پول روی دستگاه می تواند تا Rs باشد. 2000. لازم به ذکر است که UPI Lite رقابت سختی را با کیف پول های موبایل آنلاین فعلی مانند Paytm و MobiKwik خواهد داشت.

همانطور که قبلاً اعلام شده بود، در مرحله اولیه ممکن است پرداخت های نقدی در حالت آفلاین مشاهده شود، در حالی که اعتبار حساب فقط در صورت آنلاین امکان پذیر خواهد بود. با این حال، همه تراکنش‌های UPI ممکن است بعداً در حالت آفلاین کامل تغییر کنند.

علاوه بر UPI Lite، فرماندار همچنین از UPI روی کارت‌های اعتباری RuPay و فعال کردن سیستم پرداخت قبض Bharat (BBPS) برای پرداخت‌های بین‌مرزی قبض رونمایی کرد. در مرحله اول، فقط بانک ملی پنجاب، یونیون بانک هند و بانک هند با UPI روی کارت‌های اعتباری RuPay از طریق برنامه Bhim فعال خواهند شد. در همین حال، پرداخت صورتحساب برون مرزی فعال شده BBPS برای بانک فدرال و صرافی لولو امارات متحده عربی فعال خواهد شد.
منبع

بانک مرکزی هند (RBI) روز سه شنبه UPI Lite را برای تلفن های همراه راه اندازی کرد و به کاربران هندی اجازه داد تا تراکنش های آفلاین را با محدودیت مقدار کمی فعال کنند. کیف پول روی دستگاه توسط Shaktikanta Das فرماندار RBI در کنار رونمایی از UPI روی کارت‌های اعتباری RuPay راه‌اندازی شد که سیستم پرداخت صورت‌حساب Bharat (BBPS) را برای پرداخت‌های بین‌مرزی قبض فعال می‌کند. برای یادآوری، اولین UPI Lite در هند در ماه مارس توسط شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) اعلام شد. همانطور که قبلاً اعلام شد، تراکنش ها ممکن است در حالت آفلاین مجاز باشند، در حالی که اعتبار حساب ممکن است برای مرحله اولیه نیاز به اتصال آنلاین داشته باشد.

مهمتر از همه، کاربران می توانند تصمیم بگیرند که خدمات UPI Lite را در هر زمان از برنامه های UPI خود غیرفعال کنند. در چنین شرایطی، موجودی موجود در کیف پول روی دستگاه به صورت بلادرنگ به حساب کاربر بازپرداخت می شود.

فرماندار RBI Shaktikanta Das راه اندازی UPI Lite را اعلام کرد که به کاربران امکان می دهد تراکنش های آنلاین را با محدودیت مقدار کم در حالت آفلاین انجام دهند. چارچوبی برای تسهیل پرداخت‌های دیجیتال با ارزش کم در حالت آفلاین در ژانویه معرفی شد، در حالی که اعلامیه در مورد اولین UPI Lite در ماه مارس اعلام شد.