watchOS 10 برای Apple Watch ابزارک‌ها، چهره‌های ساعت، ردیابی سلامت روان و موارد دیگر را به ارمغان می‌آورد

watchos wwdc 2023 watchOS 10

WatchOS 10 ویجت ها را اضافه می کند، اما به جای شلوغ کردن صفحه اصلی، آنها از طریق Smart Stack در دسترس خواهند بود. چرخاندن تاج دیجیتالی، پشته ویجت را باز می‌کند و کاربران می‌توانند برای داده‌های سریع در میان آن‌ها حرکت کنند. از دکمه کناری می‌توان برای دسترسی به مرکز کنترل استفاده کرد و با دوبار کلیک کردن روی Digital Crown به برنامه‌هایی که اخیراً استفاده شده‌اند برمی‌گردند. این بار، اپل دو صفحه ساعت جدید – پالت و اسنوپی – را به ابزارهای پوشیدنی خود اضافه می کند. اولی زمان را در رنگ های مختلف با استفاده از سه لایه متمایز نشان می دهد.

اپل ویژگی های جدیدی را برای کوهنوردان نیز معرفی کرده است. WatchOS 10 آخرین نقطه اتصال سلولی – آخرین مکان با دریافت تلفن همراه – و آخرین نقطه تماس اضطراری را برای تخمین مسیری که دستگاه آخرین اتصال را به هر شبکه اپراتور موجود داشته است را نشان می دهد. Apple Maps شروع به نمایش یک نقشه توپوگرافی جدید با خطوط کانتور، سایه تپه ها، جزئیات ارتفاعات و نقاط مورد علاقه در ایالات متحده خواهد کرد. کاربران همچنین می توانند مسیرها و مسیرهای نزدیک را جستجو کنند.

با WatchOS 10، اپل نیز شروع به توجه به سلامت روانی کاربران کرده است. با اپلیکیشن Mindfulness در آخرین نسخه سیستم عامل، کاربران می توانند احساسات لحظه ای و حالات روزانه خود را ثبت کنند. کاربران می توانند از طریق Digital Crown در اشکال مختلف حرکت کنند تا احساس خود را انتخاب کنند و احساسات خود را توصیف کنند.

در همین حال، اپل واچ با کمک سنسور نور محیط، اکنون می تواند زمان سپری شده در نور روز را اندازه گیری کند. این جزئیات در برنامه Health در iPhone یا iPad ظاهر می شود. بچه‌ها می‌توانند از Family Setup برای جفت کردن اپل واچ خود با واحدهای آیفون والدینشان استفاده کنند.

اپل امروز در WWDC از جدیدترین سیستم عامل پوشیدنی خود به نام واچ او اس 10 رونمایی کرد. آخرین نسخه از watchOS برنامه‌های بازطراحی‌شده، Smart Stack جدید برای نمایش ابزارک‌های مربوطه و صفحه‌های ساعت جدید را به ارمغان می‌آورد. معیارهای جدید و نمای تمرینی را نیز اضافه می کند. علاوه بر این، به کاربران این امکان را می دهد که به طور خودکار اپل واچ را با لوازم جانبی دوچرخه سواری دارای بلوتوث، مانند سنسورهای قدرت، سنسورهای سرعت و سنسورهای آهنگ جفت کنند. با قابلیت‌های نقشه‌های جدید watchOS 10، کوهنوردان می‌توانند مسیرها و اطلاعات سر راه را مستقیماً از مچ دست خود ببینند. اپل واچ همچنین با آخرین به‌روزرسانی از قابلیت‌های ردیابی خلق و خو و احساسات پشتیبانی می‌کند. آپدیت watchOS 10 امروز در نسخه بتا برای توسعه دهندگان در دسترس خواهد بود، در حالی که انتظار می رود اواخر پاییز امسال منتشر شود.

برای علاقه مندان به تناسب اندام، watchOS 10 ویژگی های دوچرخه سواری جدیدی را به اپل واچ می آورد. تمرین دوچرخه سواری به صورت Live Activity در آیفون نشان داده می شود. علاوه بر این، اپل نمای تمرینی را برای اندازه نمایشگر آیفون نیز بهینه کرده است. آخرین به روز رسانی اپل واچ را قادر می سازد تا به طور خودکار به لوازم جانبی دوچرخه سواری دارای بلوتوث، مانند سنسورهای قدرت، سنسورهای سرعت و سنسورهای آهنگ متصل شود.

WatchOS 10 با طراحی مجدد رابط و برنامه‌ها، راه‌های جدیدی برای پیمایش و دسترسی سریع به محتوا ارائه می‌کند. اپلیکیشن‌های اپل واچ مانند آب‌وهوا، سهام، صفحه اصلی، نقشه‌ها، پیام‌ها، ساعت جهانی و موارد دیگر، اکنون بیشتر از صفحه نمایش استفاده می‌کنند. اپل اپلیکیشن Activity را در اپل واچ و اپلیکیشن تناسب اندام در آیفون را برای نظارت بر حرکات روزانه تغییر داده است.

در کنار iOS 17، iPadOS 17، macOS 14 و watchOS 10 اپل امروز tvOS 17 را نیز معرفی کرد. جدیدترین نرم افزار FaceTime را به Apple TV می آورد. این دستگاه دارای یک مرکز کنترل جدید است و پشتیبانی از Dolby Vision 8.1 را اضافه می کند. با tvOS 17، کاربران Apple TV 4K می‌توانند تماس‌ها را مستقیماً از Apple TV از طریق برنامه FaceTime شروع کنند یا تماس‌های خود را در iPhone یا iPad شروع کنند و آنها را به Apple TV بسپارند.


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که مشتاقانه منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع