WazirX حرکت Binance را دنبال می کند، اعلام می کند که استیبل کوین های USDC، USDP و TUSD را از فهرست حذف می کند.


WazirX اعلام کرده است که USD Coin (USDC) را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد. این صرافی سپرده‌های USDC را متوقف کرده است و تبدیل خودکار BUSD را برای موجودی کاربران استیبل‌کوین‌های USDC، Pax Dollar (USDP) و TrueUSD (TUSD) در 5 اکتبر اجرا خواهد کرد. از 1:1. برداشت‌های استیبل کوین‌ها تا ساعت 5 بعد از ظهر IST در 23 سپتامبر 2022 پشتیبانی می‌شود. صرافی جفت‌های بازار نقدی USDC، USDP و TUSD را در ساعت 07:30 صبح IST در 26 سپتامبر 2022 از فهرست حذف می‌کند.

بر اساس این اعلامیه، «کاربران می‌توانند موجودی USDC، USDP و TUSD خود را تحت موجودی حساب BUSD مشاهده کنند که تبدیل کامل شود» و WazirX می‌تواند تغییراتی در فهرست استیبل کوین‌های واجد شرایط برای تبدیل خودکار ایجاد کند. این حرکت به منظور افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران است.

وزیرX سپرده‌های USDC، USDP و TUSD را متوقف کرده است و ما از هیچ سپرده جدیدی پشتیبانی نخواهیم کرد. برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران، وزیرX تبدیل خودکار BUSD را برای موجودی‌های موجود USDC، USDP و TUSD کاربران اجرا خواهد کرد. استیبل کوین ها با نسبت 1:1،” در بخشی از این اطلاعیه آمده است.

داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که WazirX حداقل مقادیر USDC را معامله می‌کند و تنها جفت معاملاتی برای استیبل‌کوین جفت USDC/USDT با حجم معاملات روزانه به طور متوسط ​​3400 دلار (تقریباً 2.71 لک) بوده است. BUSD دارای دو جفت معاملاتی در این پلتفرم است که در برابر USDT با حجم معاملات روزانه حدود 5700 دلار (تقریباً 4.54 لک) و روپیه هند در حدود 5200 دلار (تقریباً 4.14 لک) در روز معامله می شود.

این حذف دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که صرافی جهانی بایننس برنامه‌های خود را برای حذف USDC از یک دارایی قابل معامله در پلتفرم خود اعلام کرد. بایننس همچنین اعلام کرد که موجودی های USDC، USDP و TUSD کاربران خود را به منظور نقدینگی به استیبل کوین BUSD خود تبدیل می کند.

WazirX اخیراً به دلیل مسدود شدن حساب های خود به عنوان بخشی از تحقیقات پولشویی توسط مقامات هندی در خبرها بود. این اتفاق باعث شد بایننس هرگونه مالکیت سهام در بایننس را انکار کند، حتی اگر اعلامیه ای در سال 2019 وجود داشت که خلاف آن را پیشنهاد می کرد.
منبع