WhatsApp آزمایش قابلیت انتقال مستقیم چت در آخرین نسخه بتا برای اندروید را آغاز کرد: گزارش

در حال حاضر، این ویژگی فقط برای کاربران منتخب بتا در دسترس است. بر اساس این گزارش، این ویژگی با نسخه بتا واتس اپ برای نسخه اندروید 2.23.9.19 سازگار است و می افزاید که این ویژگی به تدریج با به روز رسانی های آینده طی چند هفته آینده برای همه کاربران اندروید عرضه خواهد شد.

یک صفحه نمایش که ویژگی جدید را نشان می دهد
اعتبار عکس: WABetaInfo

با این آپدیت جدید یک گزینه اضافی وجود دارد که در قسمت Chats مشاهده می شود. برای دسترسی به این، کاربران باید از اینجا بروند تنظیمات WhatsApp > چت ها > انتقال چت. سپس برنامه یک کد QR را نمایش می‌دهد که کاربران باید با استفاده از دستگاهی که می‌خواهند چت‌ها به آن منتقل شود، آن را اسکن کنند.

webetainfo انتقال درون خطی WA

واتس اپ همچنین اخیرا اعلام کرده است که کاربران می توانند حداکثر چهار گوشی هوشمند را به حساب واتس اپ خود متصل کنند. اما مجوز برای سایر دستگاه‌ها فقط توسط گوشی اصلی مجاز است. فرآیند مجوزدهی شبیه به واتس اپ وب است که در آن کاربران باید از یک کد QR برای ورود به سیستم استفاده کنند. این شرکت اضافه کرد که همچنین در حال کار بر روی یک سیستم احراز هویت جایگزین مبتنی بر OTP است.

پیش از این، کاربران موظف بودند از چت‌های خود در حساب Google Drive خود نسخه پشتیبان تهیه کنند و سپس آن‌ها را به گوشی دیگری منتقل کنند. بازیابی نسخه پشتیبان چت از طریق ابر همچنان در دسترس کاربران است و ابزار انتقال چت به عنوان گزینه جایگزین اضافه شده است. کاربران همچنین می‌توانند بدون بازیابی چت‌های قدیمی، WhatsApp را در دستگاه جدید راه‌اندازی کنند.

طبق گزارش‌ها، واتس‌اپ در حال ارائه یک ویژگی جدید انتقال چت است که انتقال حساب کاربر از یک دستگاه به دستگاه دیگر را ساده‌تر می‌کند. این ویژگی که چت ها و پیوست ها را بین دو گوشی منتقل می کند، به نظر می رسد در حال حاضر محدود به تلفن های اندرویدی باشد. با این حال، انتظار می‌رود که پلتفرم پیام‌رسان متا در آینده این قابلیت را برای کاربران iOS به ارمغان بیاورد تا برابری ویژگی‌ها را حفظ کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این ویژگی می‌تواند برای کاربرانی که پشتیبان‌گیری بزرگی از چت دارند و نمی‌خواهند از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنند و آن‌ها را با اتصال اینترنت کند بازیابی کنند، بسیار مفید است. این می تواند جایگزین سریع تری برای فرآیند انتقال چت از یک گوشی هوشمند قدیمی به یک گوشی جدیدتر باشد.

بر اساس گزارشی که توسط ردیاب ویژگی واتس اپ WABetaInfo منتشر شده است، این شرکت در حال ارائه قابلیت انتقال چت در آخرین نسخه بتا واتس اپ برای گوشی های هوشمند اندرویدی است که به کاربران امکان می دهد مستقیماً چت ها را از یک دستگاه به دستگاه دیگر بدون پشتیبان گیری از آنها در فضای ابری انتقال دهند.