WhatsApp تست بتا را آغاز می‌کند، پشتیبانی از تبلت اندرویدی، آزمایش‌کنندگان iOS ویژگی «جستجو براساس تاریخ» را دریافت می‌کنند


واتس اپ در حال ارائه به روز رسانی برای آزمایش کننده های بتا خود در اندروید است که پشتیبانی از WhatsApp را برای تبلت ها معرفی می کند. منتخب آزمایش‌کنندگان بتا اندروید اکنون می‌توانند حساب واتس‌اپ موجود خود را در تلفن‌هایشان با نسخه تبلت این برنامه پیوند دهند. تا به حال، یک حساب واتس اپ در تلفن اندرویدی در دستگاه اندروید ثانویه قابل دسترسی نبود. در همین حال، برخی از آزمایش‌کنندگان بتا در واتس‌اپ برای iOS گزارش شده‌اند که به ویژگی جدیدی دسترسی پیدا می‌کنند که به آنها اجازه می‌دهد تا به سرعت به پیام‌ها بر اساس تاریخ ارسال یا دریافت آن‌ها بپرند.

کاربرانی که در برنامه بتای واتس اپ ثبت نام کرده اند، توسط ردیاب ویژگی واتس اپ، WABetaInfo مشاهده شده است، یک بنر درون برنامه ای را مشاهده می کنند که این ویژگی را اعلام می کند. یک صفحه نمایش در وب سایت بنری را در بالای چت ها نشان می دهد که روی آن نوشته شده است: «تبلت اندروید دارید؟ WhatsApp برای رایانه لوحی برای آزمایش کنندگان بتا در دسترس است.’ این بنر به عنوان بخشی از به‌روزرسانی بتای WhatsApp 2.22.25.8 برای اندروید قابل مشاهده خواهد بود، که این برنامه پیام‌رسان محبوب را روی تبلت‌ها سازگار می‌کند. کارکنان گجت 360 که بخشی از برنامه بتا هستند نیز این بنر را در تلفن های هوشمند خود دریافت کردند.

با این حال، ردیاب ویژگی بیان می کند که نسخه جدید تبلت برنامه ممکن است ویژگی کامل نباشد. در این گزارش آمده است: «توجه داشته باشید که برخی از ویژگی‌ها ممکن است هنگام نصب WhatsApp بر روی رایانه لوحی شما هنوز در دسترس نباشند، به عنوان مثال، امکان اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی وضعیت جدید، مکان‌های زنده و فهرست‌های پخش».

قابل ذکر است، کاربران WhatsApp می توانند به حساب اصلی خود در رایانه و WhatsApp for Web دسترسی داشته باشند. این ویژگی بالاخره به تبلت‌های اندرویدی می‌آید و به آزمایش‌کنندگان بتا اجازه می‌دهد به پیام‌های خود هم در تلفن هوشمند و هم در تبلت خود دسترسی داشته باشند.

در همین حال، WABetaInfo همچنین گزارش می‌دهد که آزمایش‌کنندگان بتا در iOS به‌روزرسانی جدیدی دریافت می‌کنند که امکان جستجوی پیام‌ها بر اساس تاریخ را اضافه می‌کند. واتس‌اپ نسخه 22.24.0.77، از طریق برنامه آزمایشی TestFlight، پرش به تاریخ‌های خاص در پنجره چت را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. برای بررسی اینکه آیا این ویژگی در دسترس است، کاربران می توانند به دنبال نماد تقویم در داخل گزینه جستجو برای چت بگردند. این نماد به شما امکان می دهد از ویژگی «پرش به تاریخ» برای جستجوی پیام های خاص ارسال شده در روز استفاده کنید.

واتس اپ در چند هفته گذشته شلوغ بوده و چندین ویژگی را در اندروید و iOS ارائه کرده است. این برنامه اخیراً یک ویژگی «پیام به خودتان» را در هر دو پلتفرم راه‌اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد در صورت نیاز به یادداشت اطلاعات مهم، یادآوری‌ها یا ذخیره فایل‌ها، برای خود پیامک ارسال کنند. علاوه بر این، کاربران iOS همچنین یک به‌روزرسانی دریافت کردند که قابلیت اضافه کردن زیرنویس برای رسانه‌های ارسال‌شده را اضافه می‌کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع