WhatsApp در حال کار بر روی میانبر اعلان برای مسدود کردن فرستنده ها با یک ضربه در اندروید: گزارش


واتس‌اپ، سرویس پیام‌رسانی فوری بین پلتفرمی محبوب، ظاهراً در حال کار بر روی یک ویژگی برای مقابله بهتر با پیام‌های اسپم دریافتی توسط کاربران است. سرویس پیام رسانی متعلق به متا اخیراً در حال آزمایش توانایی مسدود کردن مخاطبین از لیست چت مشاهده شد. اکنون، طبق گزارش‌ها، این برنامه در حال کار بر روی یک ویژگی جدید در قالب یک میانبر بلاک است که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد فرستنده‌های ناشناس را مستقیماً از نوار اعلان مسدود کنند. در حال حاضر، اعلان‌های واتس‌اپ در اندروید با دو گزینه نمایش داده می‌شوند: پاسخ و علامت‌گذاری به عنوان خوانده شده.

طبق گزارش اخیر ردیاب ویژگی WABetaInfo، واتس‌اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد افرادی را که در لیست مخاطبین آنها نیستند، مستقیماً از نوار اعلان مسدود کنند. این بدان معناست که کاربران به زودی می توانند مخاطبین ناشناخته و غیرقابل اعتماد را بدون باز کردن چت مسدود کنند. در حال حاضر، اعلان‌های پیام واتس‌اپ دو گزینه دارند: پاسخ و علامت‌گذاری به عنوان خوانده شده.

WABetaInfo همچنین یک اسکرین شات از ویژگی آینده را به اشتراک گذاشته است که در آن اعلان پیام WhatsApp دارای گزینه سوم است: Block. طبق گزارش ها، این ویژگی فقط برای پیام های دریافتی از فرستندگان ناشناس در دسترس خواهد بود.

در صورت استفاده از این ویژگی، کاربران برای مسدود کردن شخصی نیازی به باز کردن مکالمه در WhatsApp ندارند. این عملکرد هنوز در حال توسعه است و احتمالاً در یک به‌روزرسانی آینده منتشر می‌شود و مسدود کردن تماس‌های ناشناخته و ناخواسته، به‌ویژه از حساب‌های هرزنامه و کلاهبرداری را سریع و آسان می‌کند.

در همین حال، برنامه پیام‌رسانی فوری نیز روی یک ویژگی جدید به‌روزرسانی وضعیت گزارش برای اندروید کار می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد هر گونه به‌روزرسانی وضعیت ناخواسته را که شرایط خدمات شرکت را نقض می‌کند، گزارش کنند. به روز رسانی وضعیت گزارش شده برای نظارت به شرکت ارسال می شود. یک گزینه “گزارش” جدید برای به روز رسانی وضعیت در بخش وضعیت وجود خواهد داشت.

به‌روزرسانی وضعیت گزارش‌شده رمزگذاری‌شده سرتاسر (E2EE)، مشابه پیام‌ها، تماس‌های صوتی، رسانه و اشتراک‌گذاری مکان خواهد بود. طبق ردیاب ویژگی، هیچ شخص ثالثی یا حتی WhatsApp یا Meta نمی تواند به محتوای محافظت شده توسط E2EE دسترسی داشته باشد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع