Windows 7، Windows 8.1 برای توقف دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی، پشتیبانی از 10 ژانویه

این مهلت به کاربرانی که هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند، که تخمین زده می‌شود تا سال 2021 حدود 100 میلیون دستگاه باشد، مدتی زمان می‌دهد تا دستگاه‌های خود را ارتقا دهند یا با خطرات امنیتی مرتبط با استفاده از سیستم عامل و مرورگر قدیمی مواجه شوند. نظرسنجی Lansweeper از 27 میلیون سیستم ویندوز که در اکتبر گذشته انجام شد، نشان داد که رایانه های شخصی بیشتری نسبت به ویندوز 11 از ویندوز XP، 7 یا 8 استفاده می کنند.

از سوی دیگر، مایکروسافت به کاربران هشدارهای زیادی داد و از پایان پشتیبانی از ویندوز 7 در سال 2020 خبر داد. فقط کسانی که برای سه سال وصله امنیتی طولانی‌تر هزینه پرداخت کرده‌اند، به‌روزرسانی‌ها را دریافت خواهند کرد.

برنامه Extended Security Update (ESU) آخرین راه حل برای مشتریانی است که باید پس از پایان پشتیبانی از محصولات قدیمی مایکروسافت استفاده کنند. این شامل به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم و حیاتی تا سه سال پس از پایان پشتیبانی طولانی از محصول است. این بدان معناست که کاربران رایانه های شخصی ویندوزی که هنوز دستگاه هایی با سیستم عامل ویندوز 8.1 دارند، دیگر به روز رسانی های امنیتی مهم را برای محافظت از رایانه شخصی و داده های خود در برابر تهدیدات سایبری دریافت نخواهند کرد.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع

مایکروسافت برنامه به‌روزرسانی امنیتی پیشرفته (ESU) را برای ویندوز 8.1 ارائه نخواهد کرد. ادامه استفاده از ویندوز 8.1 پس از 10 ژانویه 2023، ممکن است قرار گرفتن سازمان در معرض خطرات امنیتی را افزایش دهد یا بر توانایی آن در انجام تعهدات مطابقت تأثیر بگذارد.

با این حال، Edge تنها موتور جستجوی اصلی نیست که ویندوز 7 و ویندوز 8.1 را کنار گذاشته است. گوگل در ماه اکتبر اعلام کرد که پشتیبانی کروم از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 در 7 فوریه به پایان می رسد. دستگاه های دارای ویندوز 8.1 یا ویندوز 7 به طور فزاینده ای در برابر اشکالات، بدافزارها یا سایر خطرات امنیتی آنلاین آسیب پذیر خواهند بود. علاوه بر این، این رایانه‌های شخصی نمی‌توانند جدیدترین عملکردها و ویژگی‌های شرکت را به دست آورند.

مایکروسافت به روز رسانی های امنیتی و پشتیبانی فنی ویندوز 7 و ویندوز 8.1 را در 10 ژانویه متوقف خواهد کرد. این اعلام مصادف است با انتشار Microsoft Edge 109، آخرین نسخه برای پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی. اگرچه مرورگر در این دستگاه‌ها به کار خود ادامه می‌دهد، هیچ به‌روزرسانی امنیتی مهم یا ویژگی جدیدی ارائه نخواهد شد. پشتیبانی از WebView2، ابزاری که به توسعه دهندگان اجازه می دهد محتوای مبتنی بر وب را در برنامه های خود بگنجانند، نیز در 10 ژانویه متوقف خواهد شد.

اگر شخصی صاحب دستگاهی است که دارای ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 است، اکنون زمان خوبی برای نصب ویندوز 10 یا 11 است. اگر این امکان وجود ندارد، مایکروسافت پیشنهاد می‌کند تا قبل از 10 ژانویه دستگاه را با یک مدل جدیدتر جایگزین کنید تا از هرگونه مشکل امنیتی احتمالی جلوگیری شود. .


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.