WSJ: هدست Reality Pro اپل در WWDC 2023 رونمایی می‌شود، «مشکلات تولید» پیش‌بینی می‌شود

جزئیات دیگر، مانند گنجاندن یک بسته باتری خارجی، قبلا توسط مارک گورمن از بلومبرگ گزارش شده بود و توسط گزارش WSJ تایید شده بود. به طور مشابه، این گزارش همچنین نشان می دهد که اپل برنامه های تلفن همراه خود را به هدست پورت کرده است، در حالی که تیم همچنان به کار بر روی یک برنامه FaceTime مانند که آن را از رقبا متمایز می کند، ادامه می دهد.

گزارش وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا به این موضوع نشان می دهد که هدست Reality Pro اپل در مسیر رونمایی در هفته های آینده قرار دارد – کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) 2023 قرار است در تاریخ 5 ژوئن آغاز شود. انتظار می رود این هدست آغاز شود. قیمت 3000 دلار (تقریباً 2.50 میلیون روپیه) است و طبق این گزارش، شرکت انتظار دارد مشکلاتی در تولید دستگاه وجود داشته باشد. قیمت و جدول زمانی عرضه این هدست قبلا توسط بلومبرگ، نیکی آسیا و تحلیلگر TF Securities، مینگ-چی کو گزارش شده بود.

اپل Reality Pro – هدست واقعیت ترکیبی پوشیدنی ادعایی از شرکت کوپرتینویی – طبق گزارش‌ها در هفته‌های آینده توسط این شرکت رونمایی خواهد شد. این هدست که انتظار می‌رود در رویداد WWDC اپل در ماه ژوئن معرفی شود، که گفته می‌شود واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) را با هم ترکیب می‌کند، قرار است پس از هفت سال تحقیق و توسعه، اولین دستگاه اپل در این رده باشد. چندین جزئیات از این هدست قبلاً به صورت آنلاین به بیرون درز کرده بود و گزارش جدید بسیاری از جزئیات طراحی، مشخصات و قیمت مورد انتظار آن را تأیید می کند.

هدست آینده اپل که گفته می شود «Reality Pro» نامیده می شود، به کاربران این امکان را می دهد که در حین استفاده از هدست، «دنیای مجازی» را ببینند و شبیه گوگل اسکی بزرگی خواهد بود که چشمان کاربر را «محصور» می کند. با این حال، برخلاف عینک‌های معمولی واقعیت مجازی، این هدست دارای دوربین‌هایی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد محیط اطراف خود را نیز ببینند.

کو قبلاً ادعا کرده بود که تولید این هدست پوشیدنی تا اواخر سه ماهه سوم سال 2023 به تعویق افتاده است. او حدس می‌زند که تنها 200000 تا 300000 دستگاه در سال جاری توسط این شرکت ارسال خواهد شد که رقمی بسیار کمتر از انتظار اولیه 500000 دستگاهی است. روز دوشنبه، کو اظهار داشت که کاول بزرگترین ذینفع زنجیره تامین از اعلامیه آینده اپل خواهد بود. رویترز گزارش داده است که تولید توسط شریک چینی اپل Luxshare انجام خواهد شد، در حالی که قطعات از سونی، TSMC، Everwin Precision و Cowell می‌آیند.

در این گزارش آمده است که نگرانی های تولید از داخل اپل و زنجیره تامین این شرکت همچنان ادامه دارد و تولید انبوه این هدست ممکن است تا دسامبر آغاز نشود. این نشان می دهد که در حالی که اپل ممکن است در ماه آینده یک نسخه نمایشی از دستگاه را به نمایش بگذارد، کاربرانی که توانایی پرداخت قیمت ادعایی را دارند ممکن است تا پایان سال هدست را دریافت نکنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع