xAI ایلان ماسک از توییت‌های عمومی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی برای کار با توییتر و تسلا استفاده می‌کند.

او همچنین تمام شرکت‌های هوش مصنوعی را متهم کرد که مدل‌های خود را با استفاده از داده‌های توییتر به روشی غیرقانونی آموزش می‌دهند.

ماسک که از مقررات مربوط به هوش مصنوعی حمایت کرده است، گفت که برای ملاقات با مقامات کاخ سفید فشار آورده است و در دیدارهای اخیر خود با مقامات ارشد دولتی در چین بر اهمیت تنظیم هوش مصنوعی تاکید کرده است.

OpenAI و Google به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

در طول جلسه Spaces، که با تاخیر شروع شد زیرا توییتر برای ارتقای چت به کاربران بیشتری نیاز به “الگوریتم” را تغییر داد، ماسک گفت که xAI با سایر شرکت‌هایش، توییتر و تسلا همکاری نزدیکی خواهد داشت.

ماسک گفت که چنین رابطه ای “منافع متقابل” خواهد داشت و می تواند کار تسلا را در زمینه قابلیت های خودران سرعت بخشد.

ماسک روز چهارشنبه پس از متهم کردن شرکت‌هایی مانند OpenAI و گوگل به توسعه این فناوری بدون در نظر گرفتن خطرات برای انسان، از تشکیل xAI خبر داد.

این شرکت از توییت‌های عمومی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد و همچنین ممکن است با تسلا بر روی نرم‌افزار هوش مصنوعی کار کند.

© تامسون رویترز 2023


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

او گفت که xAI به دنبال ایجاد یک “AGI خوب” به عنوان جایگزینی برای مایکروسافت، گوگل و OpenAI خواهد بود. AGI مخفف هوش عمومی مصنوعی است و به هوش مصنوعی اطلاق می شود که می تواند مانند یک انسان مشکلات را حل کند.

ایلان ماسک روز جمعه گفت که هدف شرکت جدید هوش مصنوعی او، xAI، “درک جهان هستی” خواهد بود.

در تلاش برای تعمیق درک جهان، ماسک به شوخی گفت که بیانیه ماموریت xAI این خواهد بود که “واقعاً چه اتفاقی دارد می افتد؟”

در یک چت صوتی اغلب پر پیچ و خم 90 دقیقه ای در فضای توییتر، این میلیاردر برای اولین بار در مورد دیدگاه خود برای xAI صحبت کرد و در عین حال به موضوعاتی مانند تکامل زمین و شکنندگی تمدن پرداخت.