Zoom به زودی ویژگی رمزگذاری انتها به انتها را به تلفن، اتاق‌های پراکنده: همه جزئیات گسترش می‌دهد


Zoom به زودی ویژگی رمزگذاری سرتاسر (E2EE) خود را به Zoom Phone و Breakout Rooms گسترش خواهد داد. این شرکت گفت که این به کاربران کمک می کند تا به ارتباطات یکپارچه و ایمن از طریق پلت فرم کنفرانس ویدیویی دست یابند. با این گسترش، کاربران به زودی این گزینه را خواهند داشت که در طول تماس های تلفن زوم، به ویژگی E2EE ارتقاء دهند. این اطمینان حاصل می کند که تماس های یک به یک با کلیدهای رمزنگاری ایمن می شوند که فقط برای کاربرانی که تماس می گیرند یا دریافت می کنند قابل دسترسی هستند. به عنوان بخشی از توسعه، هر اتاق بریک آوت به زودی کلید رمزگذاری مخصوص به خود را نیز خواهد داشت.

پلتفرم ویدئو کنفرانس، زوم، از طریق وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است که این شرکت در حال گسترش ویژگی E2EE خود به Zoom Phone و Breakout Rooms است. Zoom گفت که گسترش ویژگی E2EE به زودی آغاز خواهد شد.

Zoom Phone که سیستم تلفن ابری این شرکت است، به زودی به کاربران این امکان را می دهد که E2EE را در طول تماس های یک به یک فعال کنند. این تضمین می کند که تماس های تلفن زوم با کلیدهای رمزنگاری ایمن و محافظت می شوند. فقط کاربرانی که در حال برقراری یا دریافت تماس تلفنی زوم هستند، می‌توانند به این کلیدهای رمزنگاری دسترسی داشته باشند. می توان با به اشتراک گذاشتن کد امنیتی با کاربر دیگری وضعیت E2EE را تأیید کرد.

برای فعال کردن ویژگی E2EE برای Zoom Phone چند پیش نیاز توسط شرکت برجسته شده است. ابتدا، مدیر حساب باید ویژگی E2EE را از طریق پورتال وب Zoom روشن کند. هر دو تماس گیرنده باید در یک حساب زوم باشند و فقط می توانند تماس تلفنی زوم یک به یک برقرار کنند. هر دو کاربر باید از زوم تلفن دسکتاپ یا مشتری موبایل استفاده کنند زیرا PSTN پشتیبانی نمی شود. در نهایت، کاربران باید قابلیت ضبط خودکار تماس را نیز خاموش کنند.

Zoom Breakout Rooms یک ویژگی مفید برای زمانی است که کاربران می خواهند گروه های کوچکتری را برای یک بحث متمرکز تشکیل دهند. این شرکت ادعا می‌کند که ویژگی E2EE را بدون به خطر انداختن تجربه، به اتاق‌های Breakout گسترش داده است. به زودی، هر اتاق Breakout در Zoom کلید رمزگذاری مخصوص به خود را برای اطمینان از ایمنی و حریم خصوصی شرکت کنندگان خواهد داشت.

این شرکت همچنین گفت: «خواه E2EE برای Zoom Phone و Breakout Rooms، ابزار محافظت از سرقت حساب ما یا به‌روزرسانی‌های خودکار – ما در تلاش هستیم تا امنیت را برای همه در دسترس قرار دهیم. اینها تنها تعداد انگشت شماری از ابزارهای آسان برای استفاده هستند که می توانید از آنها برای محافظت از اطلاعات خود و در عین حال حفظ تجربه زوم انعطاف پذیر و قابل اعتماد استفاده کنید.
منبع