ایلان ماسک می‌گوید توییتر معاونش را به دلیل نگرانی در مورد نقش در سرکوب اطلاعات اخراج کرد.

ماسک روز سه‌شنبه در توییتر نوشت: «با توجه به نگرانی‌ها درباره نقش احتمالی (جیمز) بیکر در سرکوب اطلاعات مهم برای گفتگوی عمومی، او امروز از توییتر خارج شد.

منبع

فایل‌های منتشر شده ادعا می‌کردند که مدیریت قبلی توییتر اقداماتی را برای سرکوب گزارش‌های مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا انجام داده است.

با توجه به نگرانی‌ها درباره نقش احتمالی بیکر در سرکوب اطلاعات مهم برای گفتگوی عمومی، او امروز از توییتر خارج شد.

— ایلان ماسک (@elonmusk) 6 دسامبر 2022

اسناد منتشر شده توسط طیبی به نقل از بیکر در یکی از ایمیل‌ها آمده است: «من از این نتیجه‌گیری حمایت می‌کنم که برای ارزیابی اینکه آیا مواد هک شده‌اند یا خیر، به حقایق بیشتری نیاز داریم». با این حال، در این مرحله، منطقی است که فرض کنیم آنها ممکن است بوده باشند و احتیاط لازم است.»

این مجموعه اسناد عمدتاً ارتباطات داخلی توییتر برای افشای پیوندها با بازیگران سیاسی و با تمرکز بر نحوه مسدود کردن داستان‌های مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن توسط این شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا بود.

با توجه به فایل‌های توییتر منتشر شده توسط طیبی، بیکر معاون مشاور عمومی توییتر در بحث در مورد اینکه آیا داستان لپ‌تاپ تحت سیاست “مواد هک شده” توییتر قرار می‌گیرد یا خیر، نقش داشته است.

ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر گفته است که جیمز بیکر، معاون مشاور عمومی وب سایت میکروبلاگینگ را به دلیل نگرانی در مورد نقش وی در سرکوب اطلاعات تحت مدیریت قبلی، اخراج کرده است.

روز دوشنبه، کاخ سفید فایل‌های توییتر را «پر از اخبار قدیمی» رد کرد.

گزارش شده است که هانتر بایدن لپ تاپ خود را در تعمیرگاه ایزاک در سال 2019 رها کرد، در حالی که پدرش جو بایدن برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد می شد. محتویات لپ تاپ بعداً به اطلاع عموم رسید. ایمیل‌هایی که رسانه‌های غربی از این لپ‌تاپ دریافت کردند، ادعاهای روسیه مبنی بر کمک پسر رئیس‌جمهور آمریکا به تحقیقات در مورد سلاح‌های زیستی در اوکراین را ثابت کرد.

بایدن ها به دلیل سوء رفتار ادعایی آنها در معاملات تجاری خارجی هانتر بایدن، که پس از انتشار این ایمیل ها مورد توجه عموم قرار گرفت، با بررسی و انتقاد جمهوری خواهان و دیگران مواجه شده اند.