ایلان ماسک می‌گوید توییتر معاونش را به دلیل نگرانی در مورد نقش در سرکوب اطلاعات اخراج کرد.


ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر گفته است که جیمز بیکر، معاون مشاور عمومی وب سایت میکروبلاگینگ را به دلیل نگرانی در مورد نقش وی در سرکوب اطلاعات تحت مدیریت قبلی، اخراج کرده است.

ماسک روز سه‌شنبه در توییتر نوشت: «با توجه به نگرانی‌ها درباره نقش احتمالی (جیمز) بیکر در سرکوب اطلاعات مهم برای گفتگوی عمومی، او امروز از توییتر خارج شد.

هفته گذشته مت طیبی روزنامه نگار با همکاری ماسک «فایل های توییتر» را منتشر کرد.

این مجموعه اسناد عمدتاً ارتباطات داخلی توییتر برای افشای پیوندها با بازیگران سیاسی و با تمرکز بر نحوه مسدود کردن داستان‌های مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن توسط این شبکه اجتماعی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا بود.

فایل‌های منتشر شده ادعا می‌کردند که مدیریت قبلی توییتر اقداماتی را برای سرکوب گزارش‌های مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا انجام داده است.

با توجه به فایل‌های توییتر منتشر شده توسط طیبی، بیکر معاون مشاور عمومی توییتر در بحث در مورد اینکه آیا داستان لپ‌تاپ تحت سیاست “مواد هک شده” توییتر قرار می‌گیرد یا خیر، نقش داشته است.

اسناد منتشر شده توسط طیبی به نقل از بیکر در یکی از ایمیل‌ها آمده است: «من از این نتیجه‌گیری حمایت می‌کنم که برای ارزیابی اینکه آیا مواد هک شده‌اند یا خیر، به حقایق بیشتری نیاز داریم». با این حال، در این مرحله، منطقی است که فرض کنیم آنها ممکن است بوده باشند و احتیاط لازم است.»

گزارش شده است که هانتر بایدن لپ تاپ خود را در تعمیرگاه ایزاک در سال 2019 رها کرد، در حالی که پدرش جو بایدن برای ریاست جمهوری آمریکا نامزد می شد. محتویات لپ تاپ بعداً به اطلاع عموم رسید. ایمیل‌هایی که رسانه‌های غربی از این لپ‌تاپ دریافت کردند، ادعاهای روسیه مبنی بر کمک پسر رئیس‌جمهور آمریکا به تحقیقات در مورد سلاح‌های زیستی در اوکراین را ثابت کرد.

بایدن ها به دلیل سوء رفتار ادعایی آنها در معاملات تجاری خارجی هانتر بایدن، که پس از انتشار این ایمیل ها مورد توجه عموم قرار گرفت، با بررسی و انتقاد جمهوری خواهان و دیگران مواجه شده اند.

روز دوشنبه، کاخ سفید فایل‌های توییتر را «پر از اخبار قدیمی» رد کرد.

“با استفاده از توییتر در — بسیار خوب. بنابراین، نگاه کنید، ما این را به عنوان یک — جالب یا تصادفی، اگر اجازه داشته باشم، می بینیم که او به طور تصادفی انجام می دهد — توییتر به طور تصادفی این حواس پرتی را که یک — کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری گفت که پر از اخبار قدیمی است، اگر به آن فکر کنید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع