جلوه تماس چشمی Nvidia بازی را برای سازندگان ویدیو تغییر می دهد

کنفرانس ویدئویی، پادکست‌ها و وبینارها در طول سال‌های همه‌گیر سال‌های 2020 و 2021 محبوبیت زیادی پیدا کردند، زیرا کار از راه دور به بخشی از عادی جدید تبدیل شد. با این همه گیری اکنون در آینه دید عقب، تکنیک های ارتباط تصویری هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نداده اند.

تبلیغات

با NICE Enlighten XO سریع خود سرویس هوشمند بسازید

ایده استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش یا از بین بردن تماس چشمی در طول تماس های ویدئو کنفرانس، جدید نیست. وقتی به درستی انجام شود، هوش مصنوعی می‌تواند نیاز به خرید تجهیزات گران‌قیمت را که استودیوهای تلویزیونی استفاده می‌کنند را از بین ببرد یا به برخی از روش‌های حیله‌ای که در بالا توضیح دادم متوسل شوند.

به عنوان کسی که یک پادکست ویدیویی هفتگی تولید می‌کند و پتانسیل حذف یا حتی کاهش نگاه چشم را تشخیص می‌دهد، که به نوبه خود می‌تواند مزایایی شبیه به تله پرومپتر ایجاد کند، مشتاقانه منتظر آزمایش این قابلیت بسیار مورد نیاز در هفته‌های آینده هستم.منبع

محل قرارگیری وب کم مسئول این جلوه ناخوشایند است زیرا دوربین به طور کلی در بالای پنل لپ تاپ یا روی یک پایه جداگانه قرار گرفته است که قرار دادن آن در مقابل نمایشگر دسکتاپ دشوار است.

این دوربین‌ها از سیم نازکی استفاده می‌کنند که در بالای نمایشگر بسته شده است. به این ترتیب، مستقیماً به وب‌کم نگاه می‌کنید و می‌توانید بیشتر، هرچند نه همه، مطالب ارائه شده یا متنی را که ارائه می‌کنید، ببینید.


بسیاری از این ویژگی ها قبلاً در دستگاه سرفیس پرو ایکس مایکروسافت که از یک تراشه Arm استفاده می کند، در دسترس بوده است. با این حال، مایکروسافت به طور گسترده این قابلیت را در مدل‌های سازگارتر از OEMهای اصلی رایانه‌های شخصی در سال جاری به کار خواهد گرفت.

پخش Nvidia با تماس چشمی

افکت جدید Eye Contact در Nvidia Broadcast 1.4 چشمان بلندگو را برای شبیه سازی تماس چشمی با دوربین حرکت می دهد. | اعتبار تصویر: Nvidia


بدون دارایی‌های حرفه‌ای موجود در یک استودیوی تلویزیونی حرفه‌ای، سیاستمداران، افراد مشهور و کارشناسان صنعت اغلب هنگام مصاحبه از راه دور از خانه‌هایشان وحشتناک به نظر می‌رسند.

چالش استفاده از هوش مصنوعی برای انجام اصلاحات تماس چشمی در پرواز (زنده) یا حتی در یک سناریوی ضبط شده این است که برای انجام بیشتر کارهای سنگین به اسب بخار پردازنده نیاز دارد.

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​ویدئو کنفرانس به عنوان یکی از نتایج مثبت دنیای پس از همه گیری باقی مانده است. استفاده از فناوری که تماس‌های ویدیویی مؤثرتر، جذاب‌تر و تأثیرگذارتر را تسهیل می‌کند، چیزی است که باید از آن استقبال کنیم، نه تحقیر.

مزیت رویکرد انویدیا این است که این قابلیت به یک پلتفرم یا اپلیکیشن ویدئو کنفرانس محدود نمی شود. اپل تنها با استفاده از اپلیکیشن FaceTime آیفون از قابلیت اصلاح تماس چشمی خود پشتیبانی می کند. با این حال، تعجب نمی‌کنم اگر اپل این قابلیت را در اواخر امسال به همراه قابلیت دوربین تداومی خود به کاربران macOS گسترش دهد.

تنظیمات تماس چشمی برای برنامه FaceTime اپل

با وجود این، من از برخی از واکنش های نامطلوب که در چند سال گذشته در مورد چشم انداز استفاده از هوش مصنوعی برای اصلاح تماس چشمی ظاهر شده است، شگفت زده شده ام. برخی از تحلیلگران فناوری از عباراتی مانند “عامل خزنده” استفاده کرده اند تا این ویژگی را به غیرجذاب ترین شکل ممکن طبقه بندی کنند.